Minimalistyczne mieszkanie

Minimalistyczne mieszkanie

Jakich określeń najlepiej użyć do opisania wnętrza mieszkania na Białołęce? Minimalizm, elegancja, wyraziste dodatki… To właśnie dzięki ich połączeniu udało się uzyskać fantastyczny efekt.

Subtelność z domieszką nieprzewidywalności

Mieszkanie pary, nad którego aranżacją czuwały architektki z pracowni Decoroom, to zdecydowanie minimalistyczne wnętrze. Chociaż jest niezwykle subtelne, nie zabrakło w nim miejsca na śmiałe akcenty dekoracyjne i kolorystyczne, nadające całości niezwykle stylowego charakteru.

Widać to już w korytarzu, gdzie wzrok od razu wędruje wprost ku dekoracyjnej tapecie na jednej ze ścian. Odważny motyw odbija się w lustrzanych frontach znajdującej się naprzeciw zabudowy meblowej, która rozdziela strefę sypialnianą od strefy dziennej. Rolę łącznika spajającego hol z pozostałymi pomieszczeniami pełni natomiast lustro na ścianie po stronie kuchni.

Minimalistyczne mieszkanie

Biel z drewnem i nutką złota

A jeśli już o kuchni mowa… Poczucie przestronności dodatkowo potęgują tu odbijające naturalne światło białe, lakierowane fronty szafek otoczone stylowym konglomeratem kwarcowym imitującym marmur. Wykorzystano go na blacie roboczym, zewnętrznych bokach zabudowy, w której zostały skrzętnie ukryte sprzęty AGD, oraz niewielkiej wyspie kuchennej. Pojawia się także na okrągłym stoliku kawowym w strefie wypoczynkowej.

Na kuchennej podłodze, podobnie jak w całej strefie dziennej, ułożono olejowane dębowe deski w delikatnym odcieniu szarości. Dębowy jest także blat sąsiadującego z wyspą stołu. Ale to wcale niejedyne motywy konsekwentnie pojawiające się w tej przemyślanej aranżacji. Za kolejny można bez wątpienia uznać złote dodatki w postaci nóżek hokerów, stolika obok kanapy i szafki RTV, elementów lamp czy świeczników. Tworzą one klasyczne, pełne szyku połączenie kolorystyczne ze wszechobecną bielą.

Minimalistyczne mieszkanie

Klasyczne zestawienie i turkusowe przełamanie

Niezmącona harmonia barw panuje również w sypialni. Drewniane szafki o miodowym wybarwieniu pierwszorzędnie komponują się z jasnym odcieniem podłogi, a po mistrzowsku przełamuje je turkusowy zagłówek z tapicerowanych paneli. Ten sam kolor odnajdziemy na szafce podumywalkowej w sąsiadującej z sypialnią niewielką łazienką, wykończoną detalami w eleganckiej czerni i wyłożoną płytkami z rysunkiem marmuru doskonale znanym z kuchni.

Podobny motyw wykorzystano zresztą w większej, głównej łazience. Obok wspomnianych wieloformatowych płytek pojawiły się tam także czarne listwy na krawędziach mebli, dzięki którym udało się uzyskać efekt geometrycznego podziału.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza minimalistycznego mieszkania

Mieszkanie na Białołęce – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza
Pracownia: Decoroom
Rok: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Marta Behling
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!