5-gwiazdkowy  hotel w Kołobrzegu

5-gwiazdkowy hotel w Kołobrzegu

Royal Tulip Sand w Kołobrzegu to nowy projekt studia MIXD dla Zdrojowa Invest & Hotels. Najważniejszym celem projektu było stworzenie uniwersalnego i wygodnego miejsca dla wszystkich. Do Kołobrzegu przyjeżdżają między innymi rodzice z dziećmi, zakochane pary, nowożeńcy, czy osoby starsze lub z niepełnosprawnościami. Dobry hotel powinien być dopasowany do potrzeb każdego turysty.

Rattan i kolory

Materiałem, który wychodzi na pierwszy plan w tym projekcie jest oczywiście rattan. To prawda, że w niewielkim stopniu kojarzy się on z branżą hotelarską, ale tutaj wkomponował się rewelacyjnie. W całym hotelu znajdują się meble i inne elementy wykonane z rattanu. Ma on kolor przypominający do złudzenia morski piasek.

Pięciogwiazdkowy hotel w Kołobrzegu

Widoczne inspiracje morzem

W pomieszczeniach goście mogą podziwiać między innymi tkaniny w marynarskie pasy, wypiaskowane blaty, czy lampy swoim kształtem nawiązujące do nadmorskich parasoli. Pracownia architektoniczna wiele elementów wyposażenia wnętrz zaprojektowała specjalnie na potrzeby pięciogwiazdkowego hotelu w Kołobrzegu, aby nadać mu indywidualny styl. Efekt jest rewelacyjny, bo chociaż te wnętrza są luksusowe i eleganckie, to jednocześnie goście nie mają poczucia przytłoczenia. Mogą się tutaj czuć swobodnie.

Pięciogwiazdkowy hotel w Kołobrzegu

Kolory nawiązujące do morza

Chociaż bez wątpienia są to wnętrza w marynistycznym stylu, to nie nawiązują one do niego zbyt nachalnie. Mamy tutaj na przykład czerwone nogi od stołów, granatowe fotele, czy rattanowe zagłówki przy łóżkach. To wszystko powoduje, że z jednej strony ten pięciogwiazdkowy hotel w Kołobrzegu jest ekskluzywny, a z drugiej designerski i przytulny.

O ile części wspólne takie jak na przykład jadalnia bardzo mocno nawiązują do klimatu nadmorskiej miejscowości, to już pokoje dla gości są o wiele bardziej stonowane. Znajdziemy w nich elementy stylu nowoczesnego, takie jak na przykład stół z mosiężnymi nogami, czy również wykonane z polerowanego mosiądzu lampy. Jednak tutaj też widać nawiązania do morza, ale są one o wiele bardziej subtelne. W pokojach mamy na przykład granatowe fotele, czy beżowe zasłony. Royal Tulip w Kołobrzegu bez wątpienia jest takim miejscem, w którym można poczuć się jak na wakacjach. O morzu przypomina okolica i wystrój hotelu. Wszystkie osoby, które każdego roku wybierają morze zamiast gór, będą zachwycone tym miejscem. Hotel z nowym wystrojem można odwiedzać od czerwca 2021.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel w morskim klimacie – metryczka

Typ projektu: wnętrze publiczne, hotel
Pracownia: MIXD
Projektanci: Piotr Kalinowski, Katarzyna Majer-Hola, Paweł Panek, Anna Kosecka, Marta Flik, Joanna Paterska
Zdjęcia: Studio Pion
Lokalizacja: Kołobrzeg
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!