Trzypokojowe mieszkanie

Trzypokojowe mieszkanie

Zobaczcie klimatyczną i ponadczasową aranżację mieszkania w kamienicy, której motywem przewodnim jest niezwykle delikatne, oryginalne oświetlenie.

Ponadczasowy projekt

Ewelina Latra-Kalinowska z pracowni Latre Design miała bardzo prosty pomysł na wnętrze: naturalne, jasne odcienie ścian i elementów wyposażenia miały stanowić o jego uniwersalnym charakterze i jednocześnie dodać przestrzeni niewielkiemu metrażowi. Nie zabrakło też klimatycznego akcentu: celowego odsłonięcia starej, klimatycznej cegły z lat 50. na ścianach w niektórych pomieszczeniach.

Kolorystyczna konsekwencja

Salon został symbolicznie oddzielony od kuchni za sprawą czarnej listewki przechodzącej z podłogi na ścianę (obie wyłożone okładziną wyglądem przypominającą lastryko) aż po sufit. W kuchennej zabudowie zestawiono szary kolor dolnych szafek z dębowym wybawieniem górnych, które nawiązują do podłogi w salonie. Pastelowa wyspa oraz biel wtopionego w nią zlewu i baterii to kolejne wybory z palety kolorów, dzięki którym nieduża przestrzeń sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Trzypokojowe mieszkanie

Kameralne, dyskretne wnętrze

Zgodnie z założeniem miejscem do odpoczynku miał być również salon. Minimalizm przejawia się tam nie tylko w skromnym umeblowaniu (dwuosobowa sofa i stolik kawowy), ale i przemyślanym doborze dodatków (obrazy, rośliny doniczkowe). Ciepło wnętrza delikatnie przełamuje wspomniana wyżej ceglana ściana.

W sypialni panuje kameralna atmosfera. Charakteru temu pomieszczeniu nadają przytulne zasłony i poduszki. Prawdziwym „gwoździem programu” jest odważna tapeta z roślinnym motywem nad łóżkiem.

Nastrojowy klimat całej aranżacji w dużej mierze udało się osiągnąć dzięki oświetleniu stanowiącemu motyw przewodni projektu. Poprzez prostą formę, lekkie kształty i specyficzny sposób montażu (np. ukośny kinkiet w salonie) jeszcze bardziej uwydatnione zostały zalety połączenia nowoczesnego wyglądu i praktycznych rozwiązań z klasyczną elegancją.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza trzypokojowego mieszkania

Trzypokojowe mieszkanie na Woli – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza
Pracownia: Latre Design
Rok: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Bernadetta Kuczyńska Interior Photography
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!