Narożniki z funkcją relaks - jak zapewnić sobie luksus w salonie?

Narożniki z funkcją relaks - jak zapewnić sobie luksus w salonie?

Wiele osób szukając narożnika, chce zapewnić sobie luksusowy komfort i wygodę. Jeżeli jesteś jedną z nich, warto pomyśleć o wyborze narożnika z funkcją relaks, czyli możliwością dopasowania narożnika do swoich indywidualnych potrzeb. Co wyróżnia i charakteryzuje takie narożniki?

Co wyróżnia narożniki z funkcją relaks?

Funkcja relaks to nic więcej niż zwiększone możliwości regulacji narożnika, które pozwalają zmieniać jego układ i wygląd w zależności od potrzeb. W typowych narożnikach najczęściej możliwa jest wyłącznie regulacja wysokości zagłówka, w przypadku funkcji relaks możliwości są o wiele większe.

Regulacja narożnika z funkcją relaksu przeważnie obejmuje możliwość:
•  zmiany kąta oparcia,
•  regulacji głębokości siedziska,
•  regulacji ustawienia i wysokości zagłówka,
•  zmiany wysokości podłokietników

Nowoczesny narożnik z funkcją relax, taki jak narożnik Plaza czy Focus, wszystkie powyższe funkcje ma realizowane elektrycznie. Dzięki temu nie tylko dopasujemy ułożenie elementów narożnika do naszych chwilowych potrzeb, ale też zrobimy to niezwykle łatwo - naciskając przyciski umieszczone w narożniku. Spotkać można też narożniki relax z ręczną regulacją, przykładem takiego mebla jest narożnik Selva, są one równie komfortowe, jednak w tym wypadku zmiana położenia poszczególnych części może wymagać nieco więcej siły.

Zalety narożników z funkcją relaks

Narożniki z funkcją relax są bez wątpienia bardzo komfortowe. Dzięki szerokim możliwościom regulacji możemy ustawić jego oparcie i siedzisko w taki sposób, by wypoczywać na nim w pozycji półleżącej. Możemy zoptymalizować podparcie pleców bez stosowania stosu poduszek, które przesuwają się i trzeba je co chwilę poprawiać.

Dzięki tym możliwościom dobierzemy idealną pozycję do każdej aktywności jaką będziemy chcieli prowadzić na narożniku, na przykład zapewniając sobie idealne podparcie głowy podczas czytania książek, czy najwygodniejszą pozycję do oglądania telewizji. Jednocześnie dzięki łatwej regulacji elektrycznej, nie musimy wybierać rozwiązań kompromisowych, które zadowolą po trochu każdego z domowników. Na narożniku z funkcją relax będzie mógł wypocząć każdy z nich i każdy będzie mógł dopasować ustawienie do swoich potrzeb.

Wady narożnika z funkcją relax

Meble wypoczynkowe z funkcją relax nie są oczywiście pozbawione wad. Niekiedy lepiej będzie zdecydować się na bardziej standardowy model z regulowanymi zagłówkami, który lepiej wpasuje się w nasze wnętrze. Co może zdecydować o takim wyborze?

Po pierwsze narożniki z funkcją relaksu są przeważnie modelami dużymi, przeznaczonymi do salonów o większej powierzchni. Mogą one wizualnie przytłaczać mniejsze pomieszczenia, a nawet po prostu się w nich nie zmieścić. Dodatkowo narożniki z funkcją relaks posiadające regulowane oparcie zwykle nie mogą stać bezpośrednio przy ścianie. Oparcie jest ruchome, dlatego należy zapewnić mu miejsce za meblem. Powoduje to, że narożniki relaks sprawdzają się głównie jako narożniki wolnostojące w dużych, luksusowych salonach.

Druga poważna wada to cena. Funkcja relax powoduje, że konstrukcja mebla staje się skomplikowana. Potrzebne jest wiele dodatkowych elementów, które podnoszą koszt produkcji i zakupu narożnika z funkcją relaksu. Dotyczy to szczególnie narożników ze sterowaniem elektrycznym.

Istotne może być też to, że meble typu relaks zwykle nie są narożnikami z funkcją spania. Z powodu przesuwnego siedziska i regulowanego oparcia, nie ma możliwości rozłożenia takiego narożnika do formy łóżka. Powoduje to, że jest to mniej funkcjonalny narożnik, od standardowych mebli z funkcją spania.

Narożnik z funkcją relaks będzie bez wątpienia niezwykle wygodnym wyborem, jednak nie sprawdzi się wszędzie.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!