Mazurskie wnętrze domu

Mazurskie wnętrze domu

Otoczony zielenią 160-metrowy dom pod Olsztynem to prawdziwa oaza spokoju. Mazurska przystań emanuje ciepłem, a jej aranżacja jest kolejnym dowodem na to, że siła tkwi w prostocie.

Nowoczesne wnętrze z elementami stylu hygge

Opracowaniem projektu zajęła się Marta Sudba, właścicielka studia Marta Sudba Design. Inwestorom przede wszystkim zależało na nowoczesnym i przytulnym wnętrzu, w którym mogliby odpocząć od miejskiego zgiełku. To główny powód, dla którego architektka postawiła na naturalne materiały, jasne kolory, zapraszając do poszczególnych pomieszczeń styl hygge – synonim komfortu, harmonii i spokoju.

Mazurskie wnętrze domu

Strefa dzienna pełna światła

We wnętrzu dominują biel, czerń i odcienie szarości. Cała strefa dzienna, czyli przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią, jest doskonale oświetlona naturalnym światłem, a wszystko to za sprawą wysokich okien. Granicę między częścią wypoczynkową a (częściowo schowaną we wnęce) częścią kuchenno-jadalnianą wyznacza zróżnicowana podłoga (szare płytki imitujące kamień w kuchni i drewno w salonie).

W salonie absolutną furorę robi prosty narożnik na metalowych nóżkach, wykończony tkaniną w odcieniu ciemnego turkusu. Głębię zjawiskowego koloru dodatkowo uwydatnia sąsiadująca z meblem betonowa ściana. Przestrzeń znakomicie ociepla drewniana podłoga o jasnym wybarwieniu, która jednak wcale nie jest w tym osamotniona. Wtóruje jej kominek, z powodzeniem pełniący również funkcję łącznika między strefami.

Proste rozwiązania grają pierwsze skrzypce także w kuchni. Oddzielająca ją od jadalni wyspa kuchenna i podłoga zostały wyłożone identycznymi płytkami. Na ścianie zagościła natomiast biała cegła o chropowatej fakturze, która pojawiła się również na jednej ze ścian w korytarzu. Znakomicie komponują się z nią elementy gładkiej, białej zabudowy szafek. Kontrastuje z nimi czarny blat, kolorem nawiązujący do drugiej ściany w korytarzu.

Mazurskie wnętrze domu

Akcenty z parteru na piętrze

Cegła z kuchennej ściany doskonale odnalazła się również na piętrze oraz w sypialni właścicieli. Wyłożona nią ściana nad tapicerowanym, wygodnym łóżkiem świetnie współgra z szarymi dodatkami i wykończoną deskami podłogą. Podobnie jak na parterze, jedna ze ścian została pokryta czarną farbą.

Z sypialni można przejść do prywatnej łazienki z dużym, skośnym oknem dachowym znajdującym się bezpośrednio nad wolnostojącą wanną. Jedna ze ścian została wyłożona dużymi płytkami imitującymi czarny marmur – pozostałe pomalowano na czarno i biało, zachowując spójność kolorystyczną z pozostałymi pomieszczeniami.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mazurkiego domu

Dom pod Olsztynem – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze domu
Pracownia: Marta Subda Design
Rok: 2020
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Zdjęcia: Krzysztof Sądej Fotografia Wnętrz
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!