Styl vintage we wnętrzu

Styl vintage we wnętrzu

Metamorfozą 91-metrowego mieszkania w kamienicy z lat 30. przy ul. Filtrowej na Starej Ochocie zajęli się prawdziwi specjaliści od projektowania przestrzeni w stylu vintage – studio Loft Kolasiński.

Siła autorskiego projektu

To już piąta realizacja studia Loft Kolasiński na Starej Ochocie (i druga na ulicy Filtrowej). Ci, którzy mieli okazję zapoznać się z efektami pracy jego właściciela, architekta Jacka Kolasińskiego, na pewno odnajdą tu mocny autorski akcent: jasne, przestronne wnętrze pełne designerskich perełek z najwyższej półki, swobodnie nawiązujące do historycznego klimatu.

Synergia przestrzeni

Tym razem, poza projektem wnętrza, zakres prac obejmował też zaplanowanie częściowej przebudowy strefy dziennej, zaprojektowanie oraz renowację mebli i akcesoriów w stylu vintage. Dodatkowym wyzwaniem okazały się główne ściany budynku zbudowane na planie łuku.  Dwa do tej pory oddzielne pokoje zostały połączone we wspólną przestrzeń. Identyczna podłoga w ciepłym odcieniu drewna ułożona w kuchni, jadalni, salonie i części biurowej całkowicie zaciera granice między strefami i sprawia, że funkcje, jakie pełni każda z nich, schodzą na dalszy plan.

Styl vintage we wnętrzu

Wyraziste detale

Obok zaprojektowanych na zamówienie oryginalnych mebli, dopełnieniem aranżacji są elementy wyposażenia z limitowanych  edycji. Ogromne wrażenie robi zwłaszcza lampa ustawiona w sąsiedztwie wiszącej na ścianie czarno-białej fotografii Helmuta Newtona. Sugestywny kolorystyczny akcent to z kolei zasługa czerwonych foteli z lat 60., które zostały poddane renowacji specjalnie na potrzeby projektu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania w stylu vintage

Mieszkanie na Starej Ochocie – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze mieszkania, projekt części umeblowania oraz renowacja mebli i akcesoriów
Pracownia: Loft Kolasiński
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Joel Hauck
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!