Rodzinny apartament - oaza ciepła i spokoju

Rodzinny apartament - oaza ciepła i spokoju

Wnętrza apartamentu na Mokotowie zostały dostosowane do potrzeb każdego z domowników. Ich funkcjonalność znakomicie współgra z estetyką dopracowanej w każdym calu aranżacji.

Poczucie przestrzeni i odrobina prywatności

Inwestorom w szczególności zależało na zachowaniu poczucia przestrzeni. Właśnie dlatego architekci z MIKOŁAJSKAstudio postawili przede wszystkim na odcienie błękitu i granatu kojarzące się z nadmorskim pejzażem. Jako dopełnienie całości wybrali naturalne drewno, biel i beż, dzięki którym przytulny apartament jest niezwykle stylowy, ale jednocześnie nie przytłacza elegancją.

Na 112 metrach kwadratowych wydzielono wspólną otwartą strefę dzienną z kuchnią oraz dwie strefy prywatne usytuowane w oddzielnych częściach apartamentu. Na pierwszą z nich składają się sypialnia i łazienka gospodarzy, z kolei drugą tworzą dziecięce pokoje, łazienka, garderoba i pralnia. W takim układzie funkcjonalnym rodzina ma do dyspozycji przestrzeń, w której może spędzać czas wspólnie, jak i miejsca, gdzie można pobyć w odosobnieniu, w kameralnej atmosferze.

Rodzinny apartament - oaza ciepła i spokoju

Strefa wspólna

W strefie dziennej dominują jasne kolory. W salonie wagę przykuwają zwłaszcza wyeksponowane grzejniki, do których swoją geometryczną formą nawiązuje zaprojektowana na wymiar zabudowa. Za komfortowym narożnikiem znajduje się część jadalniana, gdzie na pierwszy plan wysuwają się gustowny stół i tapicerowane krzesła. Na meblach o jasnym wybarwieniu doskonale widoczne jest usłojenie naturalnego drewna. Wnętrze dodatkowo ociepla ułożony w jodełkę parkiet.

Granicę między salonem a kuchnią wyznacza półwysep z płytą do gotowania i blatem. W zabudowie kuchennej wykorzystano trzy rodzaje frontów – drewniane (płynnie łączące się z meblami), a także szare i białe. Ścianę nad blatem wykończono za to błyszczącą granatową mozaiką. Odważny akcent kolorystyczny niewątpliwie nadaje całości głębi.

Rodzinny apartament - oaza ciepła i spokoju

Strefa prywatna

Jasne drewno i biel pojawiają się również w strefie prywatnej gospodarzy, przy czym tutaj towarzyszy im jeszcze ciemna szarość. W sypialni jest obecna na tapecie w roślinne wzory z wyrazistymi złotymi akcentami, a w kuchni – na gresie ułożonym na podłodze i niemal wszystkich ścianach.

W pokojach dziecięcych drewno komponuje się z kolorem niebieskim i różowym. W jednym z nich na granatowych ścianach wiszą złote gwiazdki, z kolei w drugim pojawia się motyw lasu. Architekci MIKOŁAJSKAstudio zaprojektowali meble na zamówienie. Podczas organizowania przestrzeni w obu pomieszczeniach mieli na uwadze głównie aspekt praktyczny – chodziło o to, by maksymalnie ułatwić kilkulatkom dbanie o porządek.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu dla rodziny

Apartament dla rodziny – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze mieszkania
Pracownia: MIKOŁAJSKAstudio
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Yassen Hristov
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!