Restauracja Dragon Box

Restauracja Dragon Box

W restauracji równie ważny jak dobre jedzenie jest odpowiedni wystrój. Tym razem chcemy Ci zaprezentować restaurację Dragon Box. Mimo bardzo intensywnych kolorów wykorzystanych w tym projekcie, to wnętrze tej restauracji można nazwać minimalistycznym. Uwagę zwraca nietypowe oświetlenie i ciekawe krzesła.

Zabawa dwoma kolorami

W całym projekcie wnętrza restauracji wykorzystano tylko dwa kolory, ale za to niezwykle intensywne. Pierwszym z nich jest czerwień, a drugim turkus. W tych kolorach są zarówno ściany, jak i meble. Jedynym elementem, który przełamuje tę monotonię jest oświetlenie.

Minimalistyczny wystrój

W tym wnętrzu dominuje prostota. Goście restauracji mogą usiąść przy prostych czerwonych stolikach z krzesłami albo przy długim blacie. Za kasę służy tutaj metalowy box z neonem zawierającym nazwę restauracji, czyli Dragon Box. Za kasą znajduje się ściana działowa stworzona z metalowych belek w kolorze czerwonym. Ściana jest przeszklona i składa się z drewnianych cienkich belek. Dzięki temu w cały pomieszczeniu od razu jest więcej światła. W tym wnętrzu nie ma absolutnie niczego, co można by było uznać za zbędne. Jest kasa, stoliki, krzesełka, a za dekorację służy tylko roślinność i wspaniale dopasowane oświetlenie.

Restauracja Dragon Box

Sprytnie przemycony klimat Azji

Restauracja Dragon Box oferuje dania z kuchni azjatyckiej. Świadczą o tym pałeczki znajdujące się na kasie i pudełko. Można sobie szybko wyobrazić, że w tym boxie znajduje się naprawdę pyszne jedzenie. O tym, że jest to typowo azjatycki lokal świadczy też bardzo prosty, wręcz minimalistyczny wystrój wnętrza. Do klimatu Azji nawiązują też okrągłe wiszące lampy, przypominające chińskie lampiony. Ciekawym elementem wystroju jest również neon w kształcie litery chińskiego alfabetu. Wnętrze jest ciemne, ale w tym przypadku to absolutnie nie przeszkadza. Pewnie dlatego, że cały klimat robi to niepowtarzalne oświetlenie. W projekcie zastosowano proste, ale trwałe materiały. Warto się wybrać do Dragon Box i zobaczyć to wnętrze na własne oczy!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji Dragon Box

Restauracja z azjatyckim klimatem – metryczka

Typ projektu: wnętrze publiczne, restauracja
Projektant: Klaudia Utracik
Pracownia: Klu
Zdjęcia: Migdał studio
Lokalizacja: Wrocław
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!