Dwupoziomowe biuro w Katowicach

Dwupoziomowe biuro w Katowicach

Projekt wnętrza dwupoziomowego biura firmy z branży IT autorstwa Anny i Henryka Struskich ze studia projektowego 8486 wyróżnia się rozwiązaniami funkcjonalnymi i kolorystyką. Taka przestrzeń naprawdę zachęca do pracy!

Oczekiwania pracowników i inwestora

Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa odpowiada na potrzeby pracowników, umożliwia preferowany sposób pracy i odznacza się funkcjonalnością oraz ergonomią. W przypadku realizacji, która powstała na zlecenie inwestora Massive Pixel Creation, chodziło o również o jednoznaczne nawiązanie do profilu firmy. Jaki efekt udało się osiągnąć?

Funkcjonalna, dobrze skomunikowana przestrzeń

Otworowanie w stropach żelbetowych pozwoliło na połączenie dwóch pięter i sprawne skomunikowanie ich za pomocą ażurowych schodów o stalowej konstrukcji i… zjeżdżalni. Układ open space został dostosowany do współpracy w małych grupach. Powstały też pokoje zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w parach, miejsca sprzyjające zespołowej burzy mózgów, a także oddzielna sala konferencyjna i szkoleniowa. Architekci nie zapomnieli ponadto o pomieszczeniach w strefie relaksu zachęcających do chwili przerwy i oderwania się od monitora.

Dwupoziomowe biuro w Katowicach

Konsekwentny dobór materiałów i tematyczne dodatki

Materiałem przewodnim jest sklejka w naturalnym kolorze – to właśnie z niej powstała lada w foyer, plafon sufitowy, wielofunkcyjny pawilon na parterze oraz meble na piętrze. W poszczególnych pomieszczeniach stale przewija się z kolei motyw związany z komputerami – okładziny ścian zostały wykonane z klawiatur i płyt głównych, dodatki na sufitach – z myszek komputerowych, a interaktywne instalacje – z portów USB.

Istotna rola kolorów

Kolorów użyto na zasadzie kontrastu. Warto podkreślić zwłaszcza kluczową rolę czerni, która nie tylko dominuje na posadzkach, ścianach i suficie, ale i oddziela od siebie poszczególne pomieszczenia. To właśnie dzięki niej klimat aranżacji jest tak wyjątkowy. Swoją cegiełkę dokłada też intensywna zieleń naturalnych roślin stanowiących integralną część przestrzeni (na parterze znalazło się nawet miejsce na dedykowaną im ścianę ekspozycyjną).

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura w Katowicach

Wnętrze biurowe w Katowicach – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze biurowe
Pracownia: Biuro projektowe 8486
Realizacja: 2018-2019
Lokalizacja: Katowice
Inwestor: Massive Pixel Creation
Zdjęcia: Bartosz Dworski
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!