Sklep znanej ilustratorki w Gdyni

Sklep znanej ilustratorki w Gdyni

Mamy tutaj na myśli Martę Frej. W tym roku otworzyła swój pierwszy stacjonarny sklep.  Wystrój wnętrza w tym sklepie, bo jest bardzo niebanalny. Jest kolorowo, ale nie infantylnie. W stylu retro, ale jednocześnie nowocześnie. Stylowo i designersko, ale bez przesady. Marcie Frej udało się stworzyć miejsce do którego aż chce się wracać. Nasze słowa potwierdza wyróżnienie internautów w konkursie GDD na najlepiej zaprojektowane wnętrze w Gdyni.

Sklep jak z książki

Sklep Marty Frej znajduje się przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Poza podziwianiem wnętrza, możesz w nim kupić bluzy, plakaty, kubki oraz książki. Najnowsza publikacja tej ilustratorki to „120 twarzy Marty Frej”. Polecamy ją, jeżeli jesteś wielbicielem memów.

Jak otwiera się własny sklep?

Wiele osób twierdzi, że wszystkie duże i te mniejsze przedsięwzięcia rozpoczynają się od marzenia. Tym razem też tak było. Marta Frej razem ze swoim partnerem Tomkiem Kosińskim przyjechała do Gdyni i się w niej zakochała. Stwierdziła, że właśnie to miasto stanie się jej miejscem na Ziemi.

Sklep znanej ilustratorki w Gdyni

Co wyróżnia ten sklep?

Chyba tym, co w największym stopniu określa to wnętrze jest spójność. Wszystkie kolory chociaż są bardzo żywe, to ładnie się ze sobą komponują. Gdy się wchodzi do tego sklepu, to można odnieść wrażenie, że to jest miejsce z dziecięcymi zabawkami. Jednak to tylko złudzenie, ponieważ Marta Frej całkiem poważnie podchodzi do swojego nowo rozpoczętego biznesu. Walczy o równe prawa kobiet. Jest aktywistką i artystką. Tę moc widać właśnie w tym wnętrzu, z którego wręcz bije kobieca siła. Na szybie możesz zobaczyć napis ,,Kobieto popełniaj błędy nie tylko w weekendy.” Z jednej strony bawi, ale z drugiej zachęca do refleksji.

W sklepie możesz zobaczyć takie barwy jak: róż, żółć, niebieski, biel. Te wszystkie intensywne kolory łagodzą białe ściany, beżowe zasłony oraz piękne podłogi. Każda osoba odwiedzająca ten sklep stacjonarny ma okazję nie tylko do poznania Marty Frej, ale również do podebrania od niej trochę pozytywnej energii. Trzeba przyznać, że to wnętrze naprawdę dobrze nastraja do życia. Tym bardziej, że przy okazji możesz sobie kupić jakiś designerski gadżet.

Kolorowy sklep – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, sklep
Projektant: Grzegorz Gonsior
Zdjęcia: Marta Frej
Inwestor: Marta Frej
Lokalizacja: Gdynia, ul. Świętojańska 100 c
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!