Willa w stylu modern classic

Willa w stylu modern classic

W warszawskiej dzielnicy Wawer powstaje coraz więcej osiedli. Inwestorów przyciągają przede wszystkim dogodna lokalizacja i malownicze tereny zielone. Mieszkańcy znajdują tu z kolei przestrzenie, które mogą urządzić w wymarzonym stylu. Doskonałym przykładem takiego aranżacyjnego „rozwinięcia skrzydeł” jest wnętrze Willa Wawer stworzone przez projektantów z pracowni HEDO Architects.

Ponadczasowa elegancja z nutą nowoczesności

Aranżacje w stylu modern classic jednoznacznie nawiązują do klasyki, jednak odważnie czerpią również z nowoczesnych rozwiązań charakterystycznych dla minimalizmu. W efekcie tego kompromisu powstają komfortowe i pełne harmonii wnętrza. Na właśnie takie połączenie zdecydowali się projektanci w przestronnej Willi Wawer (462m2).

Liczy się pierwsze wrażenie

O charakterze wnętrza wiele może powiedzieć już sam przedsionek. Dominacja eleganckiej czerni i bieli, geometryczne kształty na podłodze, wyraziste, acz oszczędne dodatki – wszystko to sprawia, że przestrzeń staje się uporządkowana i funkcjonalna.

Willa w stylu modern classic

Naturalne tkaniny, biel, beż, czerń i złote dodatki…

Oszczędność formy widoczna jest także w strefie dziennej. W wysokich, jasnych pomieszczeniach przeważają stonowane odcienie bieli, szarości i beżu. Drewniana podłoga w salonie znakomicie pasuje do cięższych brył mebli obitych naturalnymi tkaninami. Subtelne złote dodatki i nowoczesny kominek nie pozostawiają wątpliwości – oto klasyka w mocno odświeżonym wydaniu.

Detali w kolorze szlachetnego kruszcu nie zabrakło również w jadalni i kuchni. Ich punkt wspólny to imponująca przeszklona witryna, w której ustawiono elementy zastawy. Zarówno kuchenne ściany, blaty, jak i podłoga są w kolorze bieli z wyróżniającym się czarnym akcentem.

Sypialnia to natomiast królestwo beżu – barwy nie tylko uniwersalnej, ale i sprzyjającej wyciszeniu. Przytulne, ciepłe wnętrze zachęca do odpoczynku i regeneracji, a jednocześnie stanowi jednoznaczne nawiązanie do ponadczasowego szyku.

Dla odcieni beżu znalazło się miejsce także w przylegającej do sypialni łazience. Bogactwo wykorzystanych struktur doskonale współgra tu z bielą, czernią i złotem obecnych w pozostałych pomieszczeniach. Konsekwencja w doborze kolorów potęguje poczucie harmonii i wrażenie, że mamy do czynienia ze spójną aranżacyjną kompozycją.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza willi Wawer

Wawer Villa – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkalne
pracownia: Hedo Architects
realizacja: 2021
lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Aleksandra Bączek

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!