Przedszkole First Steps na Wilanowie

Przedszkole First Steps na Wilanowie

Na warszawskim Wilanowie właśnie powstało pełne uroku, bajkowe miejsce, które zachwyci przedszkolaki i ich rodziców.

Bezpieczna i przyjazna przestrzeń

Bez względu na to, czy inwestorowi zależy na tym, by przedszkolne wnętrze odznaczało się nowoczesnością, czy jego projekt jednoznacznie nawiązywał do lokalnej tradycji, głównym celem pozostaje stworzenie bezpiecznej przestrzeni, która sprzyja kreatywności najmłodszych i wzbudza pozytywne emocje. Dokładnie tak było w przypadku przedszkola First Steps, którego zaaranżowanie od początku okazało się nie lada wyzwaniem. Podjęło się go MUM Studio i jego… mali pomocnicy.

Przedszkole First Steps na Wilanowie

Inspiracja naturą, oryginalność i spokój

Na 400 m2 powstały cztery sale zabaw (w tym jedna dla dzieci w wieku żłobkowym), cztery łazienki w pełni przystosowane do potrzeb kilkulatków, jadalnia, kuchnia, szatnie, pokój spotkań z rodzicami i gabinet dyrekcji. W każdym pomieszczeniu pojawia się inny motyw natury: las i jego mieszkańcy, tajemnicza dżungla, morze oraz niebo pełne obłoków i ptaków. Wykorzystano w nich stonowane kolory (odcienie zieleni, błękitu i żółci) i łagodne, rozproszone światło, dzięki czemu dzieci nie są narażone na przebodźcowanie.

Specjalnie zaprojektowane meble i w pełni bezpieczne drewniane elementy zabudowy o różnych kształtach i fakturach działają na wyobraźnię maluchów: baśniowe domki, królewskie zamki, indiańskie wigwamy, kuchnia, w której można wspólnie przygotowywać smakowite potrawy… Każda sala została wyposażona w pasujące dodatki: m.in. dywaniki imitujące mech, pufy-kamienie, papierowe obłoki. Nie zabrakło też tablic manipulacyjnych do integracji sensorycznej, przy czym projektanci zdecydowali się na wyraźne rozgraniczenie strefy i zabawy i odpoczynku.

Pod czujnym okiem przedszkolaków

Nad przebiegiem prac projektowych niestrudzenie czuwali Oliwia i Dawid – dzieci założycielki MUM Studio, Marty Drzymały. Oboje byli zachwyceni efektem końcowym, a – jak wiadomo – z opinią przedszkolaków się nie dyskutuje

Przedszkole First Steps – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze przedszkola
pracownia: MUM Studio
realizacja: 2021
lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Yassen Hristov
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!