Postaw na naturę

Postaw na naturę

Po okresie zachwytu nad możliwościami człowieka coraz częściej zwracamy się ku naturze. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym zdajemy sobie sprawę z negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.

Stosowanie nowych, ekologicznych rozwiązań, zarówno w działalności biznesowej, jak i w życiu prywatnym, wydaje się dziś po prostu koniecznością. Coraz więcej osób wierzy też, że życie zgodne z naturą jest gwarancją harmonii i dobrego samopoczucia. Pogląd ten znajduje wyraz w popularności, jaką cieszą się we współczesnym designie naturalne materiały, wśród których ważne miejsce zajmuje drewno. Powstające projekty cechują się prostotą, graniczącą niekiedy minimalizmem, zamiłowaniem do stylu rustykalnego i vintage oraz, na ogół, jasną i stonowaną kolorystyką.

Coraz więcej osób cenie sobie tradycję i atmosferę rodzinnego domu, pełnego unikatowych przedmiotów z duszą. To świadomi konsumenci, którzy zamiast kupować wciąż nowe, seryjnie produkowane sprzęty wolą odnawiać stare (dzięki czemu znajdują dla nich niekiedy nowe, zaskakujące zastosowania), a także wytwarzać własne w myśl zasady „zrób to sam”. Podłogi w stylach vintage i rustic oraz o postarzonym, spatynowanym wyglądzie będą doskonale harmonizować z wnętrzami, które zdobią domowe sprzęty z minionych epok czy akcenty etniczne.

Dla wielu ludzi dom jest miejscem odpoczynku, oazą, gdzie mogą się zregenerować siły przed podjęciem kolejnych wyzwań. Ważne jest zatem, by panowała w nim pełna harmonii, przyjazna atmosfera. Podłogi wykonane niemal w całości z naturalnych materiałów, sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, urządzonych zgodnie z tendencją eko. Szeroka gama pastelowych odcieni drewna jesionu biały czy dębu pozwoli stworzyć jasne, przestrzenne wnętrza napełnione światłem. Do tego rodzaju aranżacji będą również pasować nieco bardziej kontrastowe odcienie jasnego brązu, np. dąb orzech brązowy.

Inny tegoroczny trend to ponadczasowa klasyka, łącząca prostotę i pełen uroku styl rustykalny z nowoczesnością. W projektach z tej grupy można dostrzec inspirację stylem flamandzkim, którego wyróżnikiem jest m.in. użycie naturalnych materiałów. Tak urządzone wnętrza cechują zarazem komfort i ciepła, bezpieczna atmosfera wiejskiej posiadłości, w której można odpocząć od miejskiego zgiełku. W tego rodzaju aranżacjach sprawdzą się podłogi w naturalnych, stonowanych barwach (min. szeroka gama odcieni dębu, od jasnych po ciepłe brązy) oraz z drewna poddanego obróbce cieplnej (np. buku), które z powodzeniem może zastąpić gatunki egzotyczne.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!