Bajkowa lodziarnia w Gdyni

Bajkowa lodziarnia w Gdyni

Ta lodziarnia jak w bajki znajduje się w zabytkowym domu wójta Radtkego w centrum Gdyni. Przepiękny projekt stworzyła Paulina Kisiel ze Studio Turbo. Projekt otrzymał nagrodę specjalną w konkursie GDD na najlepiej zaprojektowane wnętrze w Gdyni.

Lodziarnia znajduje się w dwupiętrowym budynku. Wybudowano go w 1912 roku dla Jana Radtkego, pierwszego sołtysa i wójta Gdyni. W tym domu można było spotkać bardzo wiele znanych osób, między innymi: Zofię Nałkowską, Stefana Żeromskiego czy kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Od czerwca 2020 roku, w tym budynku jest lodziarnia Dzień Dobry Lody.

Wyjątkowy projekt w miejscu z historią

Projektantka wnętrz Paulina Kisiel zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby zachować dawny klimat. Udało się to znakomicie! W swoim projekcie wykorzystała takie materiały jak drewno, cegła z odzysku oraz ceramiczne płytki z motywem lastryko. Swoją drogą ostatnio wrócił on do łask i nadal wielu osobom się bardzo podoba. Najważniejszym elementem w lodziarni Dzień Dobry Lody w Gdyni jest bar w kształcie litery L. Obudowano go jasnymi kaflami, aby go optycznie pomniejszyć.

Bajkowa lodziarnia w Gdyni

Pastelowo i przestronnie

W lodziarni w Gdyni dominują jasne i neutralne kolory. Bardzo dobrze komponują się ze smakami lodów. We wnętrzu została wykorzystana również odzyskana w czasie remontu oryginalna cegła w ziemistym kolorze. We wnętrzu umieszczona też autorskie meble zaprojektowane przez Paulinę Kisiel. Jednym z takich mebli jest minimalistyczna, welurowa ławka. Ciekawym elementem wyposażenia lodziarni są też pomarańczowe lampy pochodzące z trójmiejskiej pracowni oświetleniowej. Do kolorów oświetlenia nawiązują nogi od stolików.

Chociaż lodziarnia ma tylko 35 metrów kwadratowych, to dzięki zastosowanym w projekcie kolorom, wydaje się trochę większa. Wnętrze jest przytulne i bardzo klimatyczne. Aż chciałoby się przyjechać do Gdyni, odwiedzić Dzień Dobry Lody i zjeść ten przepyszny deser. Lody są wytwarzane z najwyższej jakości sezonowych składników. Warto zajrzeć do tej lodziarni w Gdyni i zafundować sobie chwilę przyjemności.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza lodziarni w Gdyni

Lodziarnia Dzień Dobry Lody – metryczka

Typ projektu: wnętrze publiczne, lodziarnia
Projektant: Paulina Kisiel
Pracownia: Studio Turbo
Powierzchnia użytkowa: 36 m2
Zdjęcia: Paweł Mądry
Inwestor: Jakub i Monika Niemc, Dzień Dobry Lody
Lokalizacja: Gdynia, ul. 10 Lutego 2
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!