Apartament w czerni

Apartament w czerni

Apartament znajduje się przy Złotej 44. Do zaprojektowania było aż 210 m2. Architekci z pracowni architektonicznej Tissu Architekture, podjęli się tego wyzwania.

Apartament w Warszawie

Najważniejszym wyznacznikiem tego projektu była oczywiście nowoczesność. Świetnie łączy się ona tutaj ze stylem industrialnym. W oczy rzucają się również naprawdę designerskie lampy. Jest ich dużo, ponieważ przestrzeń jest ogromna i wymaga odpowiedniego doświetlenia. Cały projekt nawiązuje do panoramy Warszawy, którą można zobaczyć z okien. Tak samo, jak stolica, tak ten projekt jest różnorodny i odzwierciedla jej unikatowy charakter.

Projekt stanowi niesamowitą mieszankę stylów architektonicznych. Można tu zobaczyć nie tylko nowoczesność i styl loftowy, ale również minimalizm, art deco, eklektyczny.

Apartament w czerni

Materiały klasy premium

Do wykończenia tego apartamentu wykorzystano materiały marki premium. Jest to bardzo dobrze widoczne, nawet na fotografiach. Dzięki temu, w tym apartamentowcu mieszkańcy będą mogli mieszkać przez wiele lat, bez konieczności remontowania go. Warto tutaj jeszcze zwrócić uwagę na to, że w projekcie zastosowano między innymi takie materiały, jak: beton, miedź, czy szlachetne kamienie. Dla ocieplenia pomieszczeń zastosowano tutaj również naturalne drewno egzotyczne. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim mango i eukaliptus.

Designerskie oświetlenie

To wnętrze z pewnością nie stanowiłoby tak spójnej całości, gdyby nie oprawy oświetleniowe. Sprawiają one, że monochromatyczne pomieszczenia nabierają życia i klimatu. Architekci postanowili jeszcze wzmocnić ich siłę rażenia. Zrobili to, tworząc z lamp prawdziwe artystyczne instalacje. Projektantom zależało na tym, aby ta przestrzeń była jak najbardziej otwarta. Udało im się to dzięki dobrze dobranemu oświetleniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu w czerni

Nowoczesny apartament w centrum Warszawy – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, apartament
Projektanci:
Agnieszka Zaremba
Magdalena Kostrzewa Świątek
Katarzyna Dąbek
Pracownia projektowa: TISSU Architecture
Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!