AC Hotel by Marriott w Krakowie

AC Hotel by Marriott w Krakowie

Wnętrza hotelu Marriott przy krakowskich Błoniach to ucieleśnienie amerykańskiego stylu będącego synonimem wysokiego standardu, komfortu i dbałości o absolutnie wszystkie detale. Zespół architektów ze studia Tremend zadbał o to, by pobyt w tym szczególnym miejscu spełniał oczekiwania gości.

Ponadczasowość i prostota

Na mapie Krakowa zagościł kolejny elegancki hotel. Liczący 300 pokoi AC Hotel by Marriott Krakow znajduje się nieopodal Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, a także w bliskim sąsiedztwie Wawelu i Starego Miasta. Modernistyczna, trójwymiarowa bryła hotelu, usytuowana na planie litery U, została wkomponowana w otaczającą ją zieleń. Budynek zachwyca z zewnątrz, ale imponujące pierwsze wrażenie nie znika również po wejściu do środka.

Przestronne wnętrza zawdzięczają swój charakter wykorzystaniu kolorów ziemi i perfekcyjnym zestawieniu ich z drewnem, czarnymi i złotymi dodatkami oraz wysokogatunkowymi tkaninami. To właśnie dzięki nim przytulne pomieszczenia zachęcają do spędzania w nich czasu. Całości dopełniają rośliny doniczkowe, drzewka oliwne i konary drzew wkomponowane w ściany niczym rzeźby.

AC Hotel by Marriott w Krakowie

Kameralny klimat i strefa relaksu

Motyw ozdobnych ryflowań, które goście mogą podziwiać w recepcji, powtarza się w całym budynku. Jasna drewniana okładzina, kontrastująca tu eleganckimi czarnymi lampami, pojawia się także w hotelowych pokojach. W holu czekają z kolei wygodne tapicerowane sofy. Niesamowity efekt wizualny potęguje tam oryginalna instalacja świetlna przypominająca kompozycję spadających złotych i srebrnych liści.

Ze strefy wejściowej można udać się wprost do baru płynnie przechodzącego w strefę restauracyjną. Aby uniknąć efektu przytłoczenia, pomieszczenie podzielono na strefę z bufetem, gdzie serwowane są śniadania, i strefę otwartej kuchni. Przedzielono je ścianami przesuwnymi, a o kameralną atmosferę zadbano, wstawiając tapicerowane meble i wieszając okienne zasłony. Dyskretny klimat wręcz zaprasza do tego, by poczuć się w hotelowym wnętrzu w pełni swobodnie – zupełnie jak w domu.

Dla gości przygotowano również strefę SPA z basenem, jacuzzi, sauną, salami masażu i siłownią. To wprost doskonałe miejsce do zrelaksowania się po intensywnym dniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

AC Hotel by Marriott Krakow – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze hotelu
pracownia: Tremend
realizacja: 2021
lokalizacja: Kraków
zdjęcia: Klaudyna Czechowska
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!