Restauracja pełna japońskiego klimatu

Restauracja pełna japońskiego klimatu

Kuchnia japońska kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z sushi. To danie wymaga zastosowania bardzo wysokiej jakości składników oraz dbałości o każdy szczegół. Dokładnie w ten sam sposób został wykonany projekt wnętrza restauracji Moshi Moshi w Gdyni. Podjął się go architekt wnętrz Filip Kozarski z pracowni IPA. Projekt otrzymał nagrodę w konkursie Gdynia Design Days.

Prostota i naturalność

Wnętrze restauracji Moshi Moshi w Gdyni jest niewielkie, ale za to bardzo jasne. Wszystko za sprawą zastosowanego w tym projekcie drewna. Jest go mnóstwo, ale zamiast przytłaczać, to wyjątkowo ociepla całą aranżację. Drewniane są stoły, krzesła, podłogi, ściany, ścianki działowe zrobione z niesamowicie popularnych w ostatnim czasie lameli. Nawet sufity są pokryte drewnem. To daje efekt spójności.

Wnętrze restauracji jest podzielone na dwie strefy. W części dla gości znajdują się płyty ze sklejki brzozowej. Przypominają one japońskie maty tatami. Natomiast w części kuchennej dominuje czerń. Przy barze zostały usytuowane niskie siedziska.

Restauracja pełna japońskiego klimatu

Dodatki uzupełniają aranżację wnętrza

Z tym drewnem bardzo dobrze komponują się lampy. Przypominają one tradycyjne japońskie lampiony. Są wykonane z papieru i barwione metodą shibori. W górnej części lamp dominuje kolor biały, a w dolnej granatowy.  Ciekawym dodatkiem jest również tradycyjna japońska zasłona noren nad barem i drzwiami.

Restauracja pełna japońskiego klimatu

Niebanalne wieszaki

Kolejnym bardzo nietypowym elementem we wnętrzu restauracji Moshi Moshi są drewniane wieszaki w formie pionowych tabliczek z idiomami yojijukugo. Dzięki nim, każdy klient może poczuć, jak to jest znaleźć się w prawdziwym azjatyckim lokalu serwującym sushi. Pod oknem znajduje się długa drewniana ława. Klient może sobie wybrać, czy chce siedzieć na krześle, czy na ławie pod oknem. Wszystkie miejsca są wygodne.

W tym projekcie uwagę zwracają również słupy podporowe. Są one zrobione ze betonu. Na nich również znajdują się japońskie napisy. Wnętrze restauracji Moshi Moshi jest proste, przytulne i jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji Moshi Moshi w Gdyni

Restauracja Moshi Moshi w Gdyni – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, restauracja
Projektant: Filip Kozarski
Pracownia: IPA
Zdjęcia: Adrian Mania studiomania
Lokalizacja: Gdynia
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!