Minimalistyczne futurystyczne mieszkanie

Minimalistyczne futurystyczne mieszkanie

Mieszkanie znajduje się w Pradze w Republice Czeskiej. Jest minimalistyczne, futurystyczne i piękne. Projekt był opracowywany zdalnie ze względu na pandemię koronawirusa. Aż trudno uwierzyć, że udało się zrealizować tak zaawansowany i trudny projekt w takich okolicznościach. Projektanci nigdy nie mieli możliwości fizycznie zobaczyć tego mieszkania, ani pojechać do Pragi. Mimo tylu przeszkód efekt jest zachwycający. Autorem projektu wnętrza mieszkalnego jest Alessandro Preda ze studia architektonicznego alepreda architecture.

80 metrów kwadratowych do zagospodarowania

Wydaje się, że jest to dużo. Jednak pewnie sam już nie raz miałeś okazję oglądać mieszkania, które były totalnie nieustawne. Nawet 20 metrów kwadratowych dodatkowo w niczym by nie pomogło. Wtedy nieoceniona jest pomoc doświadczonego architekta wnętrz, który jest w stanie zobaczyć w mieszkaniu o wiele większy potencjał niż jego właściciel. Początkowo w tym mieszkaniu była jedna sypialnia i dwie łazienki.

Problemem było również to, że mieszkanie było bardzo zniszczone. Brakowało w nim nowoczesnych instalacji oraz rozwiązań. Nadawało się jedynie do generalnego remontu. Architekt wnętrz zaproponował nowy rozkład pomieszczeń, zmodyfikował obecne instalacje sanitarne i elektryczne. Aby zachować odpowiedni klimat, pozostawił podłogi w nienaruszonym stanie. Dodał również nowe otwory okienne, aby w pomieszczeniach było o wiele więcej światła.


Minimalistyczne, futurystyczne mieszkanie

Charakterystyka projektu

Na pewno ogromne wrażenie robi tutaj ściana. Jest ona zakończona kształtem przypominającym schody. W salonie dla kontrastu możemy zobaczyć starą drewnianą komodę, prostą, szarą sofę oraz…ogromną ilość globusów. Niby nic się ze sobą nie łączy, a efekt jest naprawdę rewelacyjny. W korytarzu dominuje drewniana podłoga ułożona w jodełkę. Stojąca w nim szafka jest czarna, minimalistyczna. Oświetlenie również nie rzuca się w oczy. Kuchnia jest szara, prosta i nowoczesna. Widać, że architekt wnętrz dołożył wszelkich starań, aby tchnąć nowe życie w to mieszkanie. Udało mu się to. Stanowi ono genialne połączenie przyszłości z przeszłością. Nie ma w nim zbędnych elementów, a te, które są naprawdę zostają w pamięci na bardzo długo.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza minimalistycznego, futurystycznego mieszkania

Mieszkanie w Pradze – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne mieszkanie
Projektant: Alessandro Preda, Nicola Brasetti
Pracownia: alepreda architecture
Zdjęcia: Studio Flusser,
Lokalizacja: Praga, Czechy
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!