RZUT Poziomy/02 – Jan Sukiennik

RZUT Poziomy/02 – Jan Sukiennik

RZUT Poziomy – rozmowy o projektowaniu

RZUT Poziomy/02 – Jan Sukiennik / NO PAIN NO GAIN. Spowiedź architekta.

Zawiłości procesu projektowego na podstawie wybranych koncepcji

Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na rzeczową i wartką dyskusję o projektowaniu. Spotkanie jest częścią projektu o nazwie RZUT Poziomy. Drugi wykład pod hasłem „No pain, no gain – spowiedź architekta. Zawiłości procesu projektowego na podstawie wybranych koncepcji. ” 15 marca w Centrum Architektury i Wzornictwa poprowadzi Jan Sukiennik. Architekt opowie o pracy projektanta w całej swej złożoności – od blasków w postaci satysfakcji i przyjemności tworzenia aż po cienie - chwile zwątpienia, w walce z projektową materią, zawiłością i nieprzewidywalnością etapu realizacji gdzie niejednokrotnie pojawiają się choćby trudności z inwestorami czy wykonawcami. W drugiej części spotkania dyskusję z zaproszonym gościem poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki.

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy będą prowadzone naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Jan Sukiennik

Jan Sukiennik jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku wraz z Zofią Strumiłło-Sukiennik współtworzy młode warszawskie studio projektowe 137kilo. Z racji zainteresowań założycieli zdecydowana większość projektowanych budynków to obiekty kultury w małej i średniej skali projektowane najczęściej w stolicy- Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, Klub Kultury na Saskiej Kępie. Biuro jest w trakcie realizacji zwycięskiego projektu w konkursie na Służewiecki Dom Kultury przygotowanego wraz z innym stołecznym biurem - WWAA. 137 kilo opracowuje również koncepcję aranżacji wnętrz, m.in. centrum festiwalowego Łódź Design czy warszawskiej klubokawiarni Latawiec

www.137kilo.pl

/Każdej edycji RZUTU Poziomego towarzyszyć będzie kolekcjonerska pocztówka z projektem bohatera danego spotkania. O identyfikację projektu zadba Marcin Dąbrowski ze studia Ortografika.

Po garść świeżych informacji o projekcie zapraszamy na stronę http://www.facebook.com/RZUTpoziomy

RZUT Poziomy/02 –„No pain, no gain – spowiedź architekta. Zawiłości procesu projektowego na podstawie wybranych koncepcji.” 15.03.2012, godz. 18.30, Centrum Architektury i Wzornictwa/ Łódź, ul. Targowa 65/

www.designcentre.pl  www.owoceiwarzywa.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!