Mieszkanie z nutą złota

Mieszkanie z nutą złota

Osiedle Wilno na warszawskim Targówku to cicha, kameralna okolica, doskonale skomunikowana z centrum miasta. W otoczonych zielenią blokach o niskiej zabudowie znajdują się komfortowe, przestronne mieszkania. Jedno z nich zostało niedawno zaaranżowane przez architektki z pracowni Decoroom.

Wyraziste złote dodatki

Złote akcenty coraz częściej pojawiają się w przestrzeniach mieszkalnych jako dodatki mające przykuwać uwagę. Nie inaczej jest w mieszkaniu przy ul. Janowieckiej, gdzie powstało przytulne wnętrze dla czteroosobowej rodziny. Za jego wygląd odpowiedzialne były autorka całej koncepcji Ewa Dziurska i Katarzyna Domańska, która zajęła się projektem kuchni i zabudowy meblowej.

Mieszkanie z nutą złota

Przytulne drewno na podłodze i na ścianie w salonie

Kiedy otworzy się drzwi, nie ma wątpliwości, że to właśnie elementy wyposażenia w kolorze złota mają nadać charakteru aranżacji – wystarczy spojrzeć na imponujące lustro w złotej ramie oświetlone, w stronę którego mimowolnie wędruje wzrok gości. Do salonu połączonego z kuchnią przechodzi się po podłodze wykończonej Deską Barlinecką o wybarwieniu ciemnego dębu, na której dostrzegalna jest złota poświata.

Podłoga z drewnianych desek w salonie przechodzi bezpośrednio na ścianę, gdzie stanowi tło dla telewizora, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się dłuższe i nieco szersze niż w rzeczywistości. Nie brakuje w nim również światła (okna zajmują całą szerokość ściany). Strefa wypoczynkowa składa się z wygodnej welurowej sofy, fotela i dwóch niewielkich puf z frędzelkami w odcieniu – nie mogło być inaczej – złotawym.

Mieszkanie z nutą złota

Biel doskonale podkreślająca kuchenne detale i złote łazienki

Granicę między strefą salonu i kuchni wyznacza okrągły stół. W pomieszczeniu uchodzącym za „serce domu” niepodzielnie króluje biel, będąca perfekcyjnym tłem dla złotych dodatków – lamp, uchwytów szafek czy złoceń na kamiennym blacie.

O ile w sypialni jest zdecydowanie bardziej pastelowo aniżeli złoto, w obu łazienkach dominuje już odcień, który nadaje aranżacji spójności. W mniejszej złota jest ściana za toaletą, szafka i rama prostokątnego lustra. W większej – uchwyty szafek, ozdobne lamele i również rama, tyle że tym razem lustra o owalnym kształcie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania z nutą złota

Mieszkanie z nutą złota - metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
pracownia: Decoroom
realizacja: 2021
Zdjęcia: Pion Poziom, Marta Behling
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!