Kolorowe i stylowe biuro

Kolorowe i stylowe biuro

PL architekci znakomicie udowadniają, że kolorowe wnętrze nie musi być infantylne. Chociaż kolory definitywnie kojarzą się z pokojami dziecięcymi i z przedszkolami, to jednocześnie ożywiają wnętrze. Tę ich zaletę projektanci wykorzystali przy tworzeniu wnętrza dla firmy Kleiber. Dzięki temu przestrzeń biurowa przestała być już tylko miejscem do pracy, a stała się również miejscem do odpoczynku i zregenerowania sił. Gdy patrzy się na te zdjęcia, to chciałoby się w takim biurze nawet zamieszkać, chociaż na krótki czas.

Recepcja w kolorze blue

Chociaż ta recepcja nadal jest elegancka, to bardzo nietypowa. Tutaj zamiast wszechobecnych marmurów i zimnych płytek, zastosowano miękkie tkaniny i drewno. Jedynym na wskroś nowoczesnym akcentem jest lampa, która składa się z kilku świecących okręgów. Sama recepcja została obita tkaniną przypominającą…zagłówek od łóżka w kolorze turkusowym. Ładnie się z nią komponuje niebieski dywanik i drewniane ściany. Przygotowano też wygodną poczekalnię dla gości. Składa się ona z dwóch nowoczesnych i wygodnych foteli oraz stolika. Fotele mają kolory żółty i czarny. Idealnie współgrają z czarnym stolikiem kawowym. Taka recepcja wręcz zaprasza do wejścia i do skorzystania z usług firmy Kleiber.

Kolorowe i stylowe biuro

Nowoczesne i minimalistyczne biura

Same biura są już zaaranżowane w stylu nowoczesnym, wręcz minimalistycznym. Dominuje w nich czerń, biel i szarość. Meble mają bardzo prostą formę. Funkcjonalność pomieszczenia doskonale podkreślają szafy na wymiar, w których można schować wszystkie dokumenty. Biura są przestronne i dobrze doświetlone. To ułatwia pracę.

Kolorowe i stylowe biuro

Funkcjonalna kuchnia dla pracowników

W czasie pracy warto zrobić sobie przerwę i coś zjeść. Pracownicy firmy Kleiber mogą to zrobić w nowoczesnej kuchni, w której przeważa czerń i biel. Jej bardzo dużą zaletą jest ogromna ilość szafek oraz wygodna wyspa z krzesłami. Nad wyspą jest gniazdko, więc można tutaj szybko podładować telefon. Chociaż nie ma tutaj zbyt dużo miejsca, to każdy swobodnie może zjeść posiłek i poczytać gazetę.

Projekt firmy otrzymał nominację do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego w kategorii Wnętrza Publiczne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura 

Kolorowe i stylowe biuro - metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, biuro
Pracownia projektowa: PL architekci, Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka – Bajon
Fotografie: Tom Kurek
Lokalizacja: Śrem
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!