Eleganckie i nowoczesne mieszkanie w szarości

Eleganckie i nowoczesne mieszkanie w szarości

To przepiękne mieszkanie utrzymane w szarości zostało zaprojektowane przez Annę Ejsmont z Biskupca. Ma 60 m2, ale zastosowane w projekcie kolory sprawiają, że wygląda na dużo większe. Projekt narodzono 12. edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii projekt MONO. Jury konkursu zwróciło uwagę przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania i nowoczesną przestrzeń.

Szarość nie musi być nudna

Gdy patrzy się na to mieszkanie, to pierwsze słowo, jakie przychodzi do głowy to elegancja. W świecie, w którym wszystko musi rzucać się w oczy, ta stonowana szarość ogromnie się wyróżnia swoją prostotą na plus.

Eleganckie i nowoczesne mieszkanie w szarości

Monochromatyczny salon i aneks kuchenny

Projekt obejmuje między kuchnię i salon. Łączna ich powierzchnia to 36 m2. Cały projekt jest oparty na stonowanych kolorach. W projekcie wykorzystano niezwykle modne w ostatnim czasie materiały, takie jak marmur, czy beton. Tym, co rozjaśnia całe wnętrze jest bardzo interesujące oświetlenie.

Zgodnie z celem projektu

Przy projektowaniu salonu z aneksem kuchennym najważniejsze było to, żeby przestrzeń była nie tylko atrakcyjna pod względem wizualnym, ale również ergonomiczna. Duża, otwarta przestrzeń została podzielona na strefy. Każda z nich spełnia odmienną funkcję. W projekcie koncepcyjnym znalazło się miejsce na ażurową ścianę. To rewelacyjne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu domownicy mogą rozdzielać i aranżować przestrzeń w zależności od swoich aktualnych potrzeb. W ten sposób projektantka wyeliminowała również konieczność stawiania stałej ścianki działowej.

Eleganckie i nowoczesne mieszkanie w szarości

Kolory i materiały we wnętrzu

Projektantka doskonale udowodniła, że nawet stonowane wnętrze może być bardzo ciekawe. Udało się to jej dzięki zastosowaniu marmurowych okładzin z chropowatą powierzchnią oraz błyszczących, czarnych paneli. Jedyne kolory, jakie możesz zobaczyć w tym projekcie to szarość, czerń oraz biel. Mimo tego nie może tutaj być mowy o nudnym, czy nieprzytulnym wnętrzu. Atmosferę doskonale ocieplają nowoczesne lampy. Chyba to właśnie one są tym elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy przy wchodzeniu do pomieszczenia. Natomiast duża przestrzeń sprawia, że ciemne kolory nie pomniejszają optycznie wnętrza.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza eleganckiego mieszkania w szarości

Eleganckie i nowoczesne mieszkanie w szarości - metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projektant: Anna Ejsmont
Zdjęcia: Anna Ejsmont
Lokalizacja: Biskupiec
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!