Minimalistyczne wnętrze restauracji Futu Sushi

Minimalistyczne wnętrze restauracji Futu Sushi

Po ponad dziesięciu latach restauracja Futu Sushi, mieszcząca się w kamienicy przy ul. Lipowej 12 w samym centrum Białegostoku, doczekała się odświeżonego wystroju, który wreszcie zachęca do tego, by zajrzeć do środka i zostać na dłużej.

Za daleko od Japonii

We wnętrzach restauracji specjalizujących się w serwowaniu sushi zazwyczaj dominują elementy wyposażenia i dodatki w stylu japońskim. Z Futu Sushi do Japonii było jednak bardzo daleko: brakowało światła, ściany zostały wyłożone panelami 3D, a podłogi – drewnopodobnymi płytkami w ceglanym kolorze. Poczuć klimat panujący w Kraju Kwitnącej Wiśni mogli tylko klienci, którzy wykazywali się nie lada wyobraźnią…

Minimalistyczne wnętrze restauracji FUTU SUSHI w Białymstoku

Metamorfoza przed duże M

Projekt Damiana Kozłowskiego i Katarzyny Fiedorczuk z pracowni 74studio odmienił to miejsce nie do poznania. W pierwszej kolejności rozprawiono się z podwieszanymi sufitami w zabudowie gipsowo-kartonowej i przywrócono lokalowi dawną wysokość. Postawiono również na kąty proste, które zostały umiejętnie przełamane geometrycznymi kształtami. Chyba najbardziej imponująco prezentuje się oświetlony korytarz przypominający modernistyczny portal o zaokrąglonym kształcie.

Minimalistyczne wnętrze restauracji FUTU SUSHI w Białymstoku

Więcej niż szczypta zen

Przepis na wnętrze, w którym panuje atmosfera zen, okazał się niezwykle prosty: biel w towarzystwie naturalnego drewna i plecionki wiedeńskiej. Na ścianach pojawiły się różne struktury pozwalające uzyskać efekt światłocienia. Krzesła i stoły oraz charakterystyczny drewniany lamel na barze powstały z dębiny. Ażurowo-drewniana konstrukcja nad barem, dzięki temu, że zajmuje całą jego szerokość, świetnie podkreśla geometrię pomieszczenia – podobnie jak ażurowy parawan i podłoga z lastryko w odcieniach bieli i szarości.

Wszechobecny minimalizm odważnie przełamują okrągłe neony, a emitowane przez nie światło jest doskonale widoczne z ulicy. Teraz lokal Futu Sushi z pewnością nie pozostanie niezauważony i będzie nie tylko smacznym, ale i zachwycającym pod względem wizualnym punktem na kulinarnej mapie stolicy Podlasia.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji Futu Sushi

Wnętrze restauracji Futu Sushi – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze restauracji
pracownia: 74studio
realizacja: 2020
lokalizacja: Białystok
zdjęcia: Paulina Angielczyk
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!