Biel i lastryko we wnętrzu

Biel i lastryko we wnętrzu

Ciepłe przejrzyste i dobrze doświetlone przestrzenie, szlachetność okładzin lastryko, zastosowanie zabiegu gradacji szarości, z wdzięcznym wykorzystaniem ponadczasowej bieli, a całość otulona delikatnym kremem zabudów oraz intrygujących detali. To wszystko znajdziemy w niewielkim mieszkaniu w centrum Łodzi.

Podział przestrzeni

To nieduże mieszkanie, bo liczące około 43m2, w pierwotnym założeniu stanowiło jednopokojowe mieszkanie z wydzieloną kuchnią. Projekt swoim zakresem obejmował cały metraż- od holu, przez komunikację poziomą, kolejno przez kuchnię, po salon i łazienkę, a także wydzieloną wtórnie z metrażu lokalu- sypialnię.

Biel i lastryko we wnętrzu

Łódzkie mieszkanie

Projekt łódzkiego apartamentu wykonany został w stylu nowoczesnym z wplecionymi detalami stylu skandynawskiego. Głównymi okładzinami apartamentu jest chłodne lastryko- które podkreśla surowość i elegancję obiektu, a zestawione zostało dla kontrastu, z dość chłodnym odcieniem szlachetnego i przytulnego drewna. Kolejną barwą jaka dominuje we wnętrzu jest biel, która jest ponadczasowa, stanowi tym samym delikatne tło dla skomponowanych elementów wnętrza, składających się na całość przestrzeni.  

Wchodząc do mieszkania dostajemy się do holu, który porządkuje ruch i prowadzi nas na lewo do łazienki lub w głąb mieszkania- do dalszych pomieszczeń. Na wprost drzwi wejściowych, a dokładniej na ich osi, pojawia się lustro w stalowej ramie, malowanej proszkowo na biało. Kolejną nadrzędną rolą tego pomieszczenia jest możliwość przechowywania- za pomocą ukrytych zabudów meblowych, których korpusy podkreślone zostały przy pomocy delikatnych wertykalnych uchwytów meblowych. Kolorystyka jaka buduje tą przestrzeń to biel i szarość, biel ścian została tutaj przełamana surowością kafli lastryko oraz szarością szaf w zabudowie. Jedynym elementem ocieplającym to wnętrze to prążkowany welurowy puf, który dodaje przytulności.

Biel i lastryko we wnętrzu

Salon i kuchnia

Niezwykle ważnym pomieszczeniem, który stanowi trzon całego założenia- jest otwarty salon, który koresponduje z komunikacją poziomą i pozostaje w bliskiej relacji z kuchnią. Sposób wydzielenia salonu od kuchni jest na tyle symboliczny i otwarty, że możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że towarzyszy mu aneks kuchenny. Przestrzeń dzienna jest kompilacją części wypoczynkowej, ale i miejscem do spożywania posiłków. Pojawia się tutaj okrągły czarny stół, a do niego dostawione zostały trzy krzesła o tapicerowanym siedzisku i pełnym plastikowym oparciu- co jest połączeniem praktyczności z wygodą. Całość zwieńczona została dekoracyjną lampą na ruchomym, przegubowym ramieniu- co pozwala na dobre, odpowiednio dopasowane i właściwie nakierowane światło. Tłem dla stołu jest duże okno, z widokiem na okoliczne wieżowce i biurowce.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania w bieli i lastryko

Biel i lastryko we wnętrzu - metryczka projektu

projekt- O.S.A design Pracownia Architektoniczna
home staging-  O.S.A design Pracownia Architektoniczna 
fot: Paweł Augustyniak Fotografia 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!