Nowoczesna szkoła podstawowa

Nowoczesna szkoła podstawowa

Wszyscy wiedzą, że szkoła podstawowa powinna być miejscem przyjaznym. Wtedy nauka staje się prostsza, szybsza i przyjemniejsza. W budowaniu tej odpowiedniej atmosfery pomagają nie tylko nauczyciele, inni uczniowie, ale również wnętrza. Polskie szkoły niestety rzadko są na tyle nowoczesne, aby miały się czym pod tym względem pochwalić. Wyjątkiem jest Szkoła Podstawowa Numer 3 w Pleszewie, która trafiła pod skrzydła pracowni projektowej Wiekiera Architekci. Projekt został nominowany do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego w kategorii Wnętrza Publiczne.

Cel projektu

Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć miejsce ciepłe i przyjazne dzieciom. Przy tym każdy element tego projektu musiał być funkcjonalny, ponieważ w przypadku uczniów najlepiej sprawdzają się praktyczne rozwiązania.

W projekcie uwzględniono zarówno korytarze, jak i sale lekcyjne. Na korytarzach projektanci zaplanowali dla uczniów specjalne miejsca do odpoczynku. Znajdują się w nich wygodne fotele lub pufy oraz stoliki.

Nowoczesna szkoła podstawowa

Szarość pomieszana z kolorem

Przestrzeń jest spójna i idealnie nadaje się zarówno do nauki, jak i do pracy. We wnętrzach dominuje biel i szarość. Jednak, żeby nie było smutno i ,,zbyt dorośle”, to dodano do nich akcenty w intensywnych barwach. Są one widoczne na przykład na niektórych drzwiczkach szafek, czy meblach. Te fioletowe i różowe pufy są naprawdę fantastyczne.

Biel i szarość to nie są kolory, które mogłyby się spodobać uczniom. Dlatego, aby ocieplić atmosferę, poza kolorowymi akcentami, do projektu dodano również elementy drewniane. Są one widoczne między innymi na ścianach, czy sufitach. Czasami jest to cała drewniana płyta, a innym razem bardzo popularne lamele. Drewno zastosowano również na meblach, na przykład ławkach, stolikach i krzesłach.

Nowoczesna szkoła podstawowa

Ciekawe elementy w projekcie

Innowacyjnym i jednocześnie rzucającym się w oczy elementem są duże liczby umieszczone na drzwiczkach uczniowskich szafek. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo nowocześnie. Nawet uczniowie z pierwszych klas szkoły podstawowej z łatwością odnajdą swoją szafkę.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nowoczesnej szkoły podstawowej

Nowoczesna szkoła podstawowa – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, szkoła podstawowa
Projektant: Wiekiera Architekci
Lokalizacja: Pleszew
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!