Wnętrze cukierni w wysmakowanym stylu

Wnętrze cukierni w wysmakowanym stylu

Pracownia cukiernicza Bon Bon na Starym Rynku w Opolu specjalizuje się w przygotowywaniu mono-deserów, pralin i innych wyjątkowych słodyczy. Jednak gości zachwycają nie tylko smak i wygląd serwowanych smakołyków, ale także wysmakowane wnętrze w stylu art déco.

Sto lat temu w Nowym Jorku…

Po raz kolejny inspiracją dla aranżacji cukierni stał się Nowy Jork. Za sprawą Hugona Kowalskiego ze studia UGO Architecture, przekraczając próg pracowni Bon Bon, cofamy się w czasie do lat 20. XX wieku. Co prawda nad największym miastem w Stanach Zjednoczonych nie górował jeszcze wtedy będący jego przyszłą wizytówką Empire State Building, ale za to zaczynał już rozkwitać styl, w którym niemal dekadę później wybudowano słynny wieżowiec.

Wnętrze opolskiej cukierni w prawdziwie wysmakowanym stylu

Elegancja i prostota

Projekt wnętrza to ukłon w stronę charakterystycznej dla art déco elegancji. W środku jest trochę jak w modernistycznej kamienicy. Posadzka wyłożona grafitowymi i różowymi płytkami terazzo prowadzi wprost do imponującej lady, na której dumnie prezentują się łakocie. Jej mosiężna rama i zdobienia w kształcie półłuków wykończone pudrowym lastrykiem przykuwają uwagę, ale jednocześnie nie grają pierwszych skrzypiec – te bezapelacyjnie należą bowiem do artystycznych tortów, eklerów czy makaroników.

Wnętrze opolskiej cukierni w prawdziwie wysmakowanym stylu

Spójna przestrzeń i przemyślane dodatki

Tuż za ladą stoi majestatyczny kredens fornirowany orzechowym czeczotem, oddzielający zaplecze od pozostałej części lokalu. Między przestrzenią kawiarnianą a pracownią wstawiono z kolei ścianę z mlecznego szkła ornamentowego z metalowymi ozdobnymi wykończeniami, przez którą goście mogą obserwować pracę cukierników. Po obydwu jej stronach zawieszono niezwykle eleganckie szmaragdowe zasłony.

Jak przystało na wnętrze w stylu art déco, przeważają tu geometryczne formy i symetryczne kompozycje. Obok wspomnianych półłuków i zasłon rolę elementów dekoracyjnych pełnią motylkowe punkty świetlne na ścianach, wiszący nad ladą złoty żyrandol w kształcie elipsoidy, a także stożkowe stoliki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza cukierni Bon Bon

Cukiernia Bon Bon – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze cukierni
pracownia: UGO Architecture
realizacja: 2018
lokalizacja: Opole
zdjęcia: Tomo Yarmush
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!