Drink – bar w Wolsztynie – zachwycające miejsce spotkań

Drink – bar w Wolsztynie – zachwycające miejsce spotkań

W centrum sportowo-rekreacyjnym Fala Park w Wolsztynie znajduje się bardzo nietypowy drink-bar. Ma klubowy klimat, co dla wielu gości może być sporym, ale przyjemnym zaskoczeniem. Jeżeli lubisz przepych połączony z minimalizmem, to wnętrze z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Nominowany do nagrody 

Projekt drink-baru został nominowany do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego w kategorii Wnętrza Publiczne. Cała aranżacja to zasługa pracownii PL architekci. Dziesięć lat wcześniej ci sami projektanci podjęli się zaprojektowania budynku centrum sportowo-rekreacyjnego Fala Park w Wolsztynie. Centrum na dwa piętra, kort do tenisa na dachu i leży nad brzegiem Jeziora Wolsztyńskiego. 

Drink – bar w Wolsztynie – zachwycające miejsce spotkań

Złote wnętrza

Najważniejszym i jednocześnie najbardziej dekoracyjnym elementem w tym wnętrzu jest kompozycja łańcuszków w kolorze zgaszonego złota. Te łańcuszki trochę przypominają żyrandole lub połyskujące kotary. Zostały dodatkowo podświetlone. Zadaniem kotar jest oddzielenie od siebie poszczególnych stref w tym pomieszczeniu.

Aby wnętrze prezentowało się jeszcze bardziej luksusowo, to ściany pomalowano farbą z chipsową posypką i polakierowano. Bar znajduje się w samym centrum pomieszczenia i również oddziela od siebie poszczególne strefy. Bar jest wykończony siatką cięto-ciągnioną w kolorze miedzianozłotym.

Drink – bar w Wolsztynie – zachwycające miejsce spotkań

Wyposażenie wnętrza

W tym projekcie meble zdecydowanie znalazły się na drugim planie. Możesz tutaj zobaczyć między innymi proste pufy i fotele. Ich morski kolor bardzo ładnie współgra ze wszystkimi złotymi elementami.

Klimatycznie

Chociaż całe wnętrze wygląda na bardzo drogie, to tak naprawdę zostało wykończone przy użyciu budżetowych materiałów. Minimalistyczna forma mebli w połączeniu ze złotymi dodatkami daje naprawdę powalający efekt. Całość jest funkcjonalna i niezwykle przemyślana. Pod względem kolorystycznym ten projekt bardzo dobrze wpisuje się w najnowsze trendy, w których dominują kolory ziemi. Projekt jest idealną mieszanką stylu industrialnego, glamour i minimalistycznego. Aż chciałoby się spędzić w takim wnętrzu wieczór!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza drink-baru

Złoty drink-bar – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, drink-bar
Pracownia projektowa: PL architekci, Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka – Bajon
Projektanci: Bartosz Stanek, Joanna Sypniewska
Fotografie: Nate Cook
Lokalizacja: Wolsztyn
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!