Otwarty dom

Otwarty dom

Ten unikatowy projekt stworzyła architekt wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN. Jest dopasowany do potrzeb, gustu i stylu życia mieszkańców tego domu. Dzięki temu dom stał się miejscem pełnym ludzi i przyjaznej atmosfery.

Dom lubiący towarzystwo

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie domu, który będzie tętnił życiem i w których zawsze będzie wielu przyjaciół. Projektantka uwzględniła tę prośbę inwestorów zarówno przy planowaniu układu pomieszczeń, jak i przy dobieraniu materiałów wykończeniowych oraz mebli.

Otwarty dom

Cały parter to strefa dzienna

Strefa dzienna jest wprost stworzona do przyjmowania gości i do organizowania imprez. Pośrodku niej znajduje się ogromy stół, który zaprasza do tego, aby sobie przy nim usiąść. Zaraz obok stołu, w strefie dziennej jest kuchnia z dwoma rzędami szafek i wysoki barek z hokerami.

Natomiast w salonie znajduje się gigantyczna, narożna kanapa. Jednocześnie może na niej siedzieć wygodnie kilka osób. Wnętrze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo było w nim posprzątać, nawet po wizycie większej ilości gości. Zamiast tradycyjnych paneli w tym projekcie zastosowano mikrocement. Jest to materiał trwały i prosty do utrzymania w czystości. Nie można mu również odmówić oryginalności.

Otwarty dom

Drewniane elementy

Dom znajduje się w otoczeniu natury, więc drewno jest w nim obowiązkowe. Występuje ono w postaci drewnianych lamelek na niektórych ścianach i na suficie. Poza nimi do elementów dekoracyjnych możemy zaliczyć żyrandole oraz ledowe podświetlenia w kuchennych szafkach.

Pozostałe pomieszczenia

W domu poza kuchnią, jadalnią i salonem znajdują się gabinet przedpokój i łazienka. Gabinet znajduje się na parterze. Zastosowano tutaj meble na wymiar. Są to liczne regały oraz oczywiście biurko. W gabinecie znalazło się również miejsce na kącik wypoczynkowy. W przedpokoju zastosowano okładziny ścienne w odmiennych kolorach, co daje niecodzienny efekt. Łazienka wyróżnia się tym, że została podzielona na strefy funkcjonalne. W domu jest również druga łazienka z nietypową ścianą porośniętą designerskim mchem. Znalazło się w niej miejsce na kabinę prysznicową. Minimalistycznie i nowocześnie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza otwartego domu

Przytulny minimalizm – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom.
Projektant: Małgorzata Górska-Niwińska.
Pracownia projektowa: Pracownia Architektoniczna MGN.
Realizacja: 2021

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!