Styl minimalistyczny w pofabrycznym budynku

Styl minimalistyczny w pofabrycznym budynku

Dawne budynki przemysłowe mają swoją historię, która jest żywa i ważna dla lokalnej społeczności. Przełamanie industrialnego stylu, przy jednoczesnym okazaniu szacunku dla historii tego miejsca jest kluczem do sukcesu projektu architektonicznego. W obiektach poprzemysłowych dostosownych do funkcji biurowej sprawdza się styl minimalistyczny z  kolorowym akcentem, czego najlepszym przykladem jest rewitalizacja łódzkiej fabryki Meyerhoffa.

Zgrany duet

Połączenie stylu minimalistycznego z industrialnym pozwala na zachowanie charakterystycznych  ścian z cegły i  wydobycie elementów konstrukcyjnych  budynku. Dzięki współistnieniu obu stylów możliwe jest stworzenie nowoczesnej i użytecznej przestrzeni firmowej. Wymienione style lubią przestrzeń i nie tolerują nadmiaru dodatków, dlatego tworzą zgrany duet. Aranżację z  wykorzystaniem minimalizmu i stylu industrialnego można zobaczyć tutaj.

Styl minimalistyczny w pofabrycznym budynku

Tradycja połączona ze współczesnością

Na miejscu dawnej fabryki Meyerhoffa przy ulicy Dowborczyków 18 w Łodzi powstaje nowoczesny kompleks burowy. Projekt wnętrz powstał w pracowni Underground Architects Group. Celem projektu było stworzenie wyjątkowej i funkcjonalnej przestrzeni  z zachowaniem ducha historii tego miejsca. Architekci Katarzyna Olbińska-Tarnowska, Daria Wiergowska i Paweł Lewoc z pozostawili ceglane i betonowe ściany. Zestawili je z kolorowym akcentami i roślinami. Udało się im stworzyć przytulną przestrzeń, która pozytywnie wpływa na koncentrację, samopoczucie i efektywność pracowników. W tym wydaniu połączenie stylu minimalistycznego i stylu industrialnego oddaje założenia  eleganckiego minimalizmu.

Styl minimalistyczny w pofabrycznym budynku

Efektowne kontrasty

Podstawą projektu było przełamanie stylu industrialnego i stworzenie wnętrza przyjaznego użytkownikom w stylu minimalistycznym. Nieprawdą jest, że minimalizm nie pozwala na akcenty kolorystyczne. Żółte akcenty pod postacią wykończeń ściennych w formie mikrobetonu, kolorowe tapicerki kanap, krzeseł i foteli oraz rośliny ładnie kontrastują z wszechobecną cegłą i teksturą betonu. Na wprost wejścia znajduje się recepcja, w której dominuje kolor biały i szary. Ponadto na ścianach i podłodze zastosowano beton architektoniczny, który w połączeniu z czerwoną cegłą tworzy klimatyczne wnętrze nawiązujące do stylu industrialnego. Elegancja, minimalizm formy, ergonomia, funkcjonalność to cechy miejsca przyjaznego do pracy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny w pofabrycznym budynku - metryczka projektu

typ projektu:  kompleks biurowy
lokalizacja: Łódź,
pracownia: Underground Architects Group
realizacja: 2021
oświetlenie: AQForm

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!