Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem

Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem

Marzeniem wielu osób jest mieszkanie na Powiślu. Tutaj dużo się dzieje, jest mnóstwo kawiarni i miejsc, w których warto bywać. Powiśle jest też ulubionym miejscem do życia właścicielki dwupoziomowego apartamentu. Co poza lokalizacją czyni go wyjątkowym?

Idealna lokalizacja

Na Powiślu nowoczesne apartamentowce w zachwycający sposób łączą się z modernistycznymi kamienicami. Dwupoziomowy apartament bardzo dobrze wpisuje się w ten klimat, ponieważ stanowi część stuletniej kamienicy.

Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem

Projekt wnętrza

Przed pracownią projektową stało bardzo duże wyzwanie, ponieważ musiała połączyć swoje pomysły z tym, co zastała w mieszkaniu. We wnętrzu dominował beton, szarości, biele, czerń i ogólnie męski klimat, a mieszkała w nim kobieta z artystyczną duszą. Jak to ze sobą połączyć? Projektanci zaczęli od wycyklinowania trójwarstwowych desek. Zmienili też ich kolor na odrobinę cieplejszy. W projekcie znalazło się miejsce na salon, miejsce do pracy, do pracy, łazienkę, garderobę oraz pralnia.

Mieszkanie miało duży potencjał. 77 metrów kwadratowych. Dwa tarasy i widok na miejskie ogrody na dachu biblioteki. Brakowało tylko tej kropki nad „i”, która sprawiła, że mieszkanie stało się wspaniałym miejscem do życia i do rozwijania swoich pasji.

Projektantka uwielbia bawić się rozmaitymi wzorami i materiałami. Chociaż barwy są klasyczne i stylowe, to wspaniale współgrają z artystycznymi dodatkami i roślinami. Te ostatnie zostały umieszczone w dekoracyjnych donicach. Uzupełnieniem projektu jest kamień - lastryko/terazzo.

Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem

Podział na dwa poziomy

W części dziennej i jednocześnie w salonie znajduje się wygodna sofa, stolik kawowy i fotel. Po drugiej stronie części dziennej jest kuchnia z aneksem jadalnianym. Natomiast na niższym poziomie jest część prywatna. W niej znajduje się między innymi przytulna sypialnia z kącikiem do pracy. Na tym poziomie położone są również łazienka, garderoba i pralnia z pomieszczeniem gospodarczym.

Każda z tych części ma swój oddzielny taras, o takim samym kształcie i powierzchni. Z jednego tarasu właścicielka może podziwiać widok na ogrody na dachu biblioteki, a z drugiej samą Bibliotekę Uniwersytecką.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania na Powiślu

Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dwupoziomowy apartament.
Pracownia projektowa: Modeko Studio.
lokalizacja: Warszawa, Powiśle.
Realizacja: 2021
opracowanie: Marlena Kopacz

Mieszkanie na Powiślu z cudownym widokiem

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!