Nowy dom Koniecznych w Wieliczce

Nowy dom Koniecznych w Wieliczce

W trakcie pandemii właścicielka pracowni projektowej Ambience. Interior Design, Agnieszka Konieczna, postanowiła zamienić 57-metrowe mieszkanie na dom i krok po kroku opisać każdy etap spełniania swojego marzenia – począwszy od poszukiwań nowego lokum aż po jego wykończenie. Przyjrzymy się dziś tej realizacji.

Projekt „szyty na miarę”

Pani Agnieszce i jej mężowi zależało przede wszystkim na powierzchni powyżej 100m2, ogrodzie, układzie funkcjonalnym, minimum trzech sypialniach i oddzielnej pralni, braku nadmiaru skosów na piętrze. Połowa bliźniaka o powierzchni 125m2 w zupełności spełniała ich potrzeby. Projekt „Nowy dom Koniecznych” to przykład nowoczesnego wnętrza, w którym przenikają się różne style aranżacyjne, a wiele elementów wyposażenia powstało na zamówienie.

Nowy dom Koniecznych w Wieliczce

Nowoczesne wnętrze – sprawdzone zestawienia i oryginalne dodatki

W salonie ogromne wrażenie robi tapeta dekoracyjna na suficie. Zestawiona z urokiem naturalnej deski Barlineckiej w jodełkę wykończonej matowym lakierem. tworzy z nią zgrany duet i od razu kojarzy się z eklektycznym klimatem stylu loftowego.

Wyraźnych nawiązań do niego jest zresztą o wiele więcej (szklana ściana na parterze, drzwi, biel komponująca się z czernią i odcieniami szarości), ale typowa surowość została przełamana ciepłymi akcentami, m.in. w postaci kawowego koloru na ścianach. Szykowne dodatki, takie jak chociażby złote lampy wiszące czy metalowe uchwyty meblowe, nadają wnętrzu rys loftu w wersji modern classic.

Nowy dom Koniecznych w Wieliczce

Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i współczesnych technologii

Duży nacisk położono na jakość wykorzystanych materiałów. W kuchni zamontowano kamienne blaty (z granitu w kolorze głębokiej czerni, z matowym wykończeniem i charakterystycznymi złotymi żyłami),  w łazience – blat z białego konglomeratu. W przypadku wyposażenia wybór padł z kolei na brązową ceramikę oraz meble fornirowane pokryte czarnym lakierem. W części z nich zdecydowano się umieścić taśmy ledowe i wykorzystać zalety oświetlenia ambientowego. Miejsca dla technologii LED znalazło się właściwie o wiele więcej – wyposażone w nią lustra doskonale prezentują się w łazience. Sam wybór luster typu ClearVision to kolejny dowód na stosowanie rozwiązań będących synonimem nowoczesnej elegancji we wnętrzu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nowego domu Koniecznych

Nowy dom Koniecznych – metryczka projektu

typ projektu: dom jednorodzinny
pracownia: Ambience. Interior Design
realizacja: 2020
lokalizacja: Wieliczka
zdjęcia: Tom Kurek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!