Lexus Design Award 2022 - konkurs dla młodych projektantów

Lexus Design Award 2022 - konkurs dla młodych projektantów

Do 10 października 2021 roku trwa nabór zgłoszeń do konkursu Lexus Design Award 2022. Inicjatywa organizowana jest przez japoński koncern od 2013 roku. Finaliści i zwycięzca konkursu mają szansę nie tylko na nagrody, ale też przyspieszony rozwój kariery.

Projektowanie dla lepszego jutra

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest “Design for a Better Tommorow”. Koncepcje muszą przewidywać wyzwania przyszłości, sprostać temu wyzwaniu za pomocą innowacyjnego rozwiązania i urzekać wyobraźnię wyjątkowym designem. Konkurs jest otwarty dla profesjonalistów, studentów oraz pasjonatów designu na całym świecie. Jedynym warunkiem udziału jest osiągnięcie pełnoletności (według kryteriów obowiązujących w kraju, z którego pochodzi uczestnik). 

W ubiegłym roku twórcy z 66 krajów złożyli różnorodne propozycje projektów, z których wiele wykorzystywało moc technologii do projektowania lepszego jutra. Zgłoszenia obejmowały kategorie wzornictwa przemysłowego, architektury, technologii/inżynierii, projektowania wnętrz i projektowania mody.

Szansa na rozwój

Konkurs Lexus Design Award jest nie tylko szansą na pokazanie swoich projektów szerokiemu gronu odbiorców, ale daje też możliwość udziału w unikatowych warsztatach, w których mentorami są uznani specjaliści z całego świata. Finaliści konkursu mają szansę spotkać się z takimi specjalistami jak na przykład: Yosuke Hayano, Principal Partner z pracowni MAD Architects czy Sam Baron słynny designer i creative director. Do finału przejdzie tylko 6 kandydatów, spośród których zostanie wybrany jeden zwycięzca. Na Grand Prix Lexus Design Award 2022 składa się nie tylko realizacja zwycięskiego projektu we współpracy z firmą Lexus, ale też nagroda finansowa w wysokości ponad 25 tysięcy dolarów (równowartość kwoty 3 milionów jenów japońskich).

Współczesny design to innowacja i ekologia

Ubiegłorocznym zwycięzcą został Henry Glogau, młody absolwent Royal Danish Academy w Kopenhadze. Zaprojektował przenośne urządzenie do destylacji wody, działające na bazie paneli solarnych, które jednocześnie może posłużyć jako schronienie przed upałem. Innowacyjny design jest nie tylko ekologiczny, ale też wielofunkcyjny. Laureat Lexus Design Award 2021 pracuje obecnie jako architekt w pracowni 3XN, która specjalizuje się w obszarze wprowadzania ekologicznych, zrównoważonych rozwiązań w projektowaniu architektury.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: lexusdesignaward.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!