Slab House - nowatorski dom na wzgórzu

Slab House - nowatorski dom na wzgórzu

Architekci z biura mode:lina stanęli przed nie lada wyzwaniem. Wzgórze znajdujące się w Suchym Lesie pod Poznaniem nie było sprzyjającym terenem do zagospodarowania. Projektanci obrócili jednak ograniczenia podłoża na swą korzyść, tworząc dom przypominający konstrukcję z popularnych klocków Lego.

Warto przeczytać również: Dom na pochyłej działce

Projekt nowoczesnego domu

Nieprzypadkowo budynek nosi nazwę Slab House. Słowo „slab” z angielskiego oznacza betonową płytę. Do konstrukcji domu użyto dwóch szerokich płyt wydzielających trzy kondygnacje budynku. Na najniższym poziomie znajduje się garaż oraz część techniczna. Wyżej umieszczono poziom pierwszy stanowiący centralną część domu. Na drugiej płycie ustawiono dwa połączone ze sobą domki tworzące część sypialnianą. Wrażenie symetryczności potęguje płaska powierzchnia basenu umieszczona pomiędzy poziomem zerowym i pierwszym.

Slab House - nowatorski dom na wzgórzu

Slab House – piękne nowoczesne wnętrza

Wnętrze domu zaprojektowano za pomocą kubików, czyli charakterystycznie wydzielonych przestrzeni, stosując grę kolorów i kształtów. Znajdująca się na pierwszym poziomie kuchnia odznacza się od pozostałej części wnętrza nieskazitelną bielą, która dominuje w zabudowie szafek, posadzce oraz kamiennej płycie kuchennej. W salonie przeważają jasne kolory. Szare sofy ustawiono w taki sposób, aby naturalnie tworzyły część do przyjmowania gości. Podłoga z jasnego drewna oddziela salonową przestrzeń od jadalni i kuchni. Na poziomie pierwszym wydzielono garderobę, łazienkę oraz kominek z częścią audio wideo. Wrażenie przestronności potęgują szerokie okna z panoramicznym widokiem oraz przeszklenie, za którym umieszczono schody. Minimalistyczny styl wnętrza został podkreślony przez czarne i przezroczyste elementy wystroju. Na poziomie drugim dwie przestrzenie domków zostały podzielone kolejno na sypialnię rodziców, garderobę i łazienkę oraz na sypialnię dziecięcą i antresolę. Niezagospodarowana część płyt dzielących poziomy utworzyła przeszklone tarasy z widokiem na miasto.

Slab House - nowatorski dom na wzgórzu

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nowatorskiego domu na wzgórzu

Nowoczesny dom na wzgórzu – metryczka projektu

typ projektu: dom wpisany w krajobraz wzgórza
nazwa projektu: Slab House
design: mode:lina
zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk, Natalia Wasicionek
współpraca: Pracownia Architektoniczna Poznań-Projekt, Pracownia Projektowa Jacek Kryske
realizacja: Październik 2020
lokalizacja: Suchy Las pod Poznaniem
opracowanie: Marlena Sowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!