Naturalna kabina z drewna, czyli niecodzienny relaks nad jeziorem

Naturalna kabina z drewna, czyli niecodzienny relaks nad jeziorem

Wiele osób marzyło o tym, żeby w dzieciństwie mieć swój własny domek na drzewie. Dorosłość jednak jak wiadomo, weryfikuje wszystkie plany. Jednak kabina nad jeziorem da Ci możliwość poczucia się znowu jak dziecko. Jest to domek na drzewie w trochę bardziej luksusowej wersji. Kabina znajduje się na wzgórzu i doskonale wtapia się w otoczenie.

Gdzie on się znajduje?

Remote Lake Cabin to kabina nad jeziorem w łańcuchu górskim Adirondack, leżącym w północno-wschodniej części stanu Nowy Jork, blisko granicy z Kanadą. Drewnianą kabinę zaprojektowała pracownia architektoniczna Stonorov Workshop Architects.

Naturalna kabina z drewna, czyli niecodzienny relaks nad jeziorem

Co wyróżnia kabinę?

Na pewno jest to konstrukcja w stylu minimalistycznym. Jej twórcom zależało na tym, aby w jak największym stopniu pokazać jej związek z naturą. W Remotę Lake Cabin goście mogą korzystać z kuchni, salonu, dwóch sypialni i łazienki. Dom ma powierzchnię 60 metrów kwadratowych, więc może z niego korzystać maksymalnie sześć osób.

Salon zachwyca widokiem i ogromnymi oknami. Dodatkowym atutem jest wyjście na taras, co pozwala być jeszcze bliżej natury. W całym wnętrzu dominuje drewno. To tworzy wspaniałą atmosferę i sprawia, że goście mogą jeszcze lepiej chłonąć otoczenie. Stać się częścią przyrody.

W sypialniach znajdują się komfortowe podwójne łóżka, a w łazience równie zachęcająca do relaksu wanna Starck firmy Duravit. Stoi bezpośrednio przy oknie, więc w czasie kąpieli można podziwiać widoki. W salonie jest kanapa i kominek. Każdy z elementów wyposażenia powoduje, że wszystkie pomieszczenia są przytulne i ciepłe.

Naturalna kabina z drewna, czyli niecodzienny relaks nad jeziorem

Ekologicznie

Przy tworzeniu kabiny bardzo duży nacisk położono na to, aby już istniejący ekosystem mógł się dalej rozwijać. Do wybudowania tej konstrukcji nie korzystano z koparek ani z dźwigów. Najważniejsze elementy konstrukcyjne to rama z boazerią oraz elementy stalowe.

Mimo tak minimalistycznego wręcz surowego sposobu budowania, kabina jest nowoczesna. Postawiono tutaj na energooszczędność. Kabina została wyposażona w panele słoneczne oraz energooszczędne przeszklenia. Konieczność korzystania z prądu elektrycznego następuje tylko wtedy, gdy jest słabsze nasłonecznienie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza drewnianego domku

Pracownia: Stonorov Workshop Architects
Materiał: Duravit
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!