Harmonijne mieszkanie w szarości

Harmonijne mieszkanie w szarości

Mieszkanie w Zielonej Górze zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie. Zaprojektować wnętrze pod nieznanego odbiorcę nie jest łatwo. Jak trafić w gusta przyszłych najemców? Uniwersalność i ponadczasowość jest odpowiedzią na to pytanie.

Uniwersalność i minimalizm

W samym cetrum Zielonej Góry znajduje się niewielkie mieszkanie o powierzchni 38 m2. Ze względu na swoje przeznaczenie, ktorym będzie wynajem, wnętrze jest pełne uniwersalności i minimalizmu. Tak, aby każdy najemna czuł się komfortowo!

W projekcie użyto materiałów naturalnych, takich jak drewno. Jest ono klasyczne i nieograniczające. Podobnie z kolorystyką - biel i beżę królują we wnętrzu. Nie zabrakło jednak mocniejszych barw - grafitu i czerni , które nadają charater wnętrzu.


Harmonijne mieszkanie w szarości

Rozkład wnętrza

Na całe mieszkanie składają się trzy pomieszczenia – salon połączony z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka. Pomimo ograniczonej przestrzeni projekt jest niezwykle funkcjonalny, a wszystko to dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. W tym wnętrzu najważniejszy jest podział na strefy, który porządkuje niewielki metraż. Sposobem na wydzielenie przestrzeni, a jednocześnie zachowanie spójności pomiędzy kuchnią a salonem jest komfortowa wyspa, która może być wygodnym blatem roboczym podczas gotowania, alternatywą dla stołu do spożywania posiłków oraz miejscem pracy.

Harmonijne mieszkanie w szarości

Oświetlenie wnętrza

Oświetlenie wnętrza stanowi klucz do sukcesu w całej aranżacji.  Architektka przywiązała szczególną wagę do wyboru źródła światła nad wyspę kuchenną. Z uwagi na to, że to miejsce jest jednocześnie blatem roboczym, jak i wizytówką domu, konieczne było dopasowanie odpowiedniego natężenia światła, ale również proporcji samej lampy, która będzie współgrać z wielkością tej części zabudowy kuchennej.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest również zastąpienie tradycyjnych lamp stojących na szafce nocnej w sypialni nowoczesnym oświetleniem ściennym. System LED jest nie tylko niezwykle designerski, ale przede wszystkim pozwala na znaczne oszczędności energii za czym idą oszczędności w eksploatacji i aspekt ekologiczny. Ten oświetleniowy dodatek sprawia, że uniwersalna, minimalistyczna przestrzeń zyskała niepowtarzalny nastrój.

Zobacz galerię zdjęć harmonijnego mieszkania w szarości

Pracownia: Gołaska Studio 
Fot: Krzysztof Strażyński
Materiał: AQForm

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!