Salon fryzjerski z pasją

Salon fryzjerski z pasją

Tym razem, bierzemy pod lupę projekt autorski, którego realizacja wiązała się z wieloma godzinami pracy własnej i ciągłym nadzorem profesjonalnej firmy budowlanej. Efekt? Miejsce z niepowtarzalnym klimatem!

Stworzone z pasją

Gdy to pasja przejmuje stery, nie ma rzeczy niemożliwych! Pytanie tylko, jak rozpocząć nowy rozdział życia bez konieczności pełnego zamknięcia poprzedniego? Wyobraźmy sobie zawodowego strażaka, który odważnie wkracza na ścieżkę fryzjerstwa. Remiza Hair to idealny przykład salonu, w którym pozornie oddalone od siebie zamiłowania świetnie się uzupełniają.


Salon fryzjerski z pasją

Metamofroza wnętrza

Dawniej ciemny i nieprzyjazny lokal, podzielony niskimi ściankami na mniejsze fragmenty, po metamorfozie zyskał kompletnie nową odsłonę. Dzięki wyborze jasnego koloru ścian, pomieszczenie wydaje się być o wiele bardziej przestronne. Ten efekt potęguje spora ilość światła dziennego, które wreszcie ma pole do popisu. Wszystko dzięki postawieniu funkcjonalności na pierwszym miejscu i przemyślanym wyodrębnieniu stref.

Salon fryzjerski z pasją

Ostre cięcie wnętrza

Już wchodząc do głównego pomieszczenia, niewątpliwie rzuca się w oczy stanowisko kierowania. Choć ten zakątek jest ozdobiony syreną alarmową, można odetchnąć z ulgą - to recepcja. Wykorzystanie ekranu nad blatem jest świetnym pomysłem na dodatkową personalizację.

Warto zatrzymać się także przy stanowiskach fryzjerskich. Pasjonaci pożarnictwa z pewnością zauważą, że dekoracja ścienna to tyły wozów strażackich! Spokojne odcienie zostały tu przełamane kontrastowymi elementami, co dodaje wnętrzu charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje filar, którego umiejscowienie mogło stanowić spory problem w przeszłości. Pomysł na zaaranżowanie go jako rury strażackiej, fantastycznie łączy się z całością koncepcji.

Niebanalne dodatki, w postaci gaśnic w okolicy luster oraz drabiny w poczekalni, nie pozwalają zapomnieć o wyjątkowym brandingu Remiza Hair. Obok nich, znajdziemy też przestrzeń utrzymaną w minimalistycznym stylu, a to oznacza, że w tym projekcie liczy się przede wszystkim balans! 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza salonu fryzjerskiego z pasją


typ projektu: wnętrze salonu fryzjerskiego
autor projekt: Krzysztof Osak

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!