Gdańskie wnętrze w atmosferze nadmorskiego kurortu

Gdańskie wnętrze w atmosferze nadmorskiego kurortu

Wnętrze gdańskiego apartamentu zostało zaprojektowane przez biuro Sikora Wnętrza. Cała aranżacja utrzymana jest w nadmorskim klimacie. Dominują tu odcienie niebieskiego oraz bieli.

Wnętrze mieszkania

Cały kompleks jest przestronny, lekki i nieprzytłaczający, a otwarcie kuchni na salon optycznie go powiększa i zwiększa jego komfort gospodarowania. Dzięki temu można szybko i wygodnie serwować posiłki oraz gotować razem z gośćmi, nie narażając ich przy tym na niekomfortowe stanie w kuchni. Dużym plusem w tej aranżacji jest wyspa, która odgrywa rolę gotowania. Otwiera ona nowe możliwości, w tym umożliwia pracę kilku osobom jednocześnie jak i pozwala odciążyć kuchenne szafki pod ścianą. Niedaleko wyspy znajduje się drewniany stół, przy którym wspólnie z rodziną bądź znajomymi, możemy zjeść pyszności  przygotowane w tej wspaniałej jak i eleganckiej kuchni.

Gdańskie wnętrze w atmosferze nadmorskiego kurortu

Gościnne miejsce

Salon stanowi miejsce wypoczynku oraz pełni funkcję reprezentatywną do przyjmowania gości. Umieszczone w nim duże okna uzupełniają miejsce o kontakt z naturą, dodają naturalnego światła i wprowadzają blask promieni, a duże przeszklenie to spore źródło korzyści dla zdrowia! 
Wszelakie dekoracje począwszy od obrazów, a kończąc na starych, odzyskanych belkach nadają wnętrzu wytwornego charakteru.

Gdańskie wnętrze w atmosferze nadmorskiego kurortu

Gdański styl

W podobnym stylu utrzymana jest sypialnia, która jest cichym azylem tego apartamentu. Jej specyfika jest podtrzymana w estetyce poprzednich wnętrz. Kinkiety ścienne umieszczone po bokach łóżka, idealnie sprawdzą się do oświetlenia pomieszczenia jak i do nocnego czytania. 
Wyposażeniem wypoczynkowym w tym pomieszczeniu jest łóżko z zagłówkiem, które sprawdza się świetnie przy podparciu pleców oraz prezentuje się stylowo i wyrafinowanie. Jednak elementem, który przykuwa znacznie naszą uwagę to szklane drzwi wraz z zabudową, która oddziela główną część od strefy relaksu. Nadają one miejscu nietypowy, ale zarazem estetyczny wygląd. W połączeniu z sypialnią tworzy magiczny nastrój.  

Całość mieszkania powstała w wyobraźni architekta. Kluczem aranżacji było połączenie Gdańska z nadmorskim, nowoczesnym klimatem. Gama kolorystyczna, zabieg stylowy jak i precyzyjnie wybrane meble, dają oryginalny, równoważny i harmonijny układ. Wszystko utrzymane jest w spójnej, jednolitej estetyce.

Zobacz galerię zdjęć Gdańskiego wnętrza 

Pracownia: Sikora Wnętrza
Fot: Tom Kurek
Opracowanie: Daniel Podsiedlik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!