Wystawa malarska "Interferencje"

Wystawa malarska "Interferencje"

Wystawa „Interferencje” autorstwa Grzegorza Klimka, to okazja do zapoznania się z dziełami bardzo obiecującego artysty młodego pokolenia. Wernisaż prac autora wyróżniającego się na polskim rynku sztuki ma miejsce w warszawskiej galerii Station of Art Gallery. Nowatorskie i angażujące prace Grzegorza Klimka zyskują wysokie notowania wśród wielbicieli sztuki współczesnej. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. Na wystawie w Station of Art Gallery artysta pokazuje osiemnaście prac. 

Od kiedy?
26 sierpnia 2021r.

Do kiedy?
25 września 2021r.

Obrazy Grzegorza Klimka są odzwierciedleniem ciągłych poszukiwań podstawowych struktur najróżniejszych przedmiotów otaczającego świata. Do tworzenia swoich obrazów artysta wykorzystuje zróżnicowane media, które w trakcie wzajemnego przenikania się – mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo – dają oryginalne efekty strukturalne. Obrazy niejednokrotnie składają się z kilku nałożonych na siebie warstw zaklętych w spójnej kompozycji. Ciekawy jest fakt, że artysta samodzielnie sporządza farby, którymi maluje.

O wystawie 

Tytuł wystawy wynika z połączenia elementów tworzących koncepcję malarstwa według Grzegorza Klimka, a należą do nich kolejno: koncept, technika, autorefleksja oraz percepcja obrazu. Wymienione elementy oddziałują na siebie wewnętrznie, przenikając i nakładając się niczym fale. Kumulują w ten sposób coraz większą energię, by ostatecznie znaleźć swoje odbicie na płótnie.

Zobacz dzieła artysty

Więcej o wydarzeniu: stationof.art

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!