Apartament Złota 44

Apartament Złota 44

 Architektura wnętrz w stylu nowoczesnym stwarza dla domowników relaksującą, spokojną oraz bezpieczną oazę z dala od codziennych obowiązków i zmartwień. 

Aranżacja apartamentu

W aranżacji apartamentu króluje prostota formy. Zamieszczone w nim elementy, nie są skomplikowane i umieszczone z przypadku. Każdy, nawet najmniejszy detal odgrywa ogromną rolę i umiejętnie łączy się z pozostałymi, tworząc niezwykłą harmonię we wnętrzu.

Przedpokój symbolizuje wizytówkę mieszkania – minimalizm i funkcjonalność to jego duży atut. Najbardziej egzemplifikacyjnym elementem jest ogromne lustro, które  tworzy wrażenie przestrzeni i głębi, doskonale uzupełniając jego wystrój. W strefie dziennej jest zachowana pełna spójność geometryczna, a szeroka, welurowa, kanapa zachwyca łagodnym stylem. Przestrzenność i dobre oświetlenie pomieszczenia dodają mu designerskiego charakteru. Kolumny, które widzimy, kojarzą nam się z kolebką starożytnej Grecji i Rzymu, jednak architekci do tej pory korzystają z ich zastosowań. W tej aranżacji nie tylko pełnią funkcję podtrzymującą sufit, ale i służą jako uzupełnienie pomieszczenia o dodanie  mu elegancji i szlachetności. Są wykończone w sposób odpowiadający stylowi całego wnętrza tak, aby wszystko zgrywało się w  jedną całość. 

Apartament Złota 44

Wystrój wnętrza

Niezwykle dopasowanym i sprzyjającym zabiegiem stały się duże okna, które optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim pomieszczenia prezentują się lekko i przestronnie. Dodatkowym atutem zastosowania takich okien jest niesamowity widok na panoramę Warszawy. 

O dodatkowej nietuzinkowości tego miejsca świadczy ręcznie wykonany fortepian, który doskonale wypełnia wnętrze. Obraz architektury uzupełniają wyszukane dzieła sztuki, które dodają pełnej harmonii i sprawiają, że apartament jest cudownym dziełem w każdej okazałości. 

Atmosferę relaksu w sypialni odgrywa łóżko z zagłówkiem wykonanym z poduch. Lustrzane stoliki połączone z szafkami starają się podtrzymać wnętrze w oryginalności. 

Apartament Złota 44

Nowoczesne wnętrze

Apartament „ Oxygen” został zaprojektowany z myślą o rodzinie, która nie boi się nowoczesnych aranżacji. Swój gabinet ma tu sam Daniel Libeskind, wyposażony w meble według jego projektu. Warto dodać, że ten wspaniały architekt przyczynił się do powstania wieżowca, jakim jest Złota 44. 

Cała aranżacja jest utrzymana w minimalizmie oraz dążeniu do przestrzeni i porządku. Takie wnętrze sprzyja wyciszeniu i skupieniu. Nowoczesny wystrój prezentuje się gustownie, ale jednocześnie nie męczy ilością przedmiotów bądź zdobień. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamantu Złota 44

Opracowanie: Daniel Podsiedlik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!