Urok awangardy w aranżacji siedziby firmy

Urok awangardy w aranżacji siedziby firmy

Dobre miejsce do pracy? Zdecydowanie to, w którym nie brakuje światła dziennego. Nawet, jeżeli mamy do czynienia z niewielką przestrzenią o skomplikowanym układzie, musimy postawić na funkcjonalność. Od tego rozpoczynamy historię tworzenia nowej siedziby firmy mode:lina™.

Strefa coworkingowa

Punkt pierwszy to wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na strefę coworkingową. Wzdłuż przeszklonej fasady, stanęły wygodne biurka i krzesła. Wysokie, białe regały służą tu nie tylko oddzieleniu różnych części pomieszczenia, ale też dają łatwy dostęp do materiałów niezbędnych w trakcie pracy. Nieopodal znajduje się serce projektu, którym jest długi, drewniany stół. To idealny kącik służący nie tylko do spożywania posiłków, przyrządzonych w sprytnie wkomponowanym aneksie kuchennym, ale i umożliwiający integrację między pracownikami.

Urok awangardy w aranżacji siedziby firmy

Rozplanowanie przestrzenne

Poza głównym pomieszczeniem, odnajdziemy też salę konferencyjną, budkę telefoniczną, łazienkę z korytarzem kryjącym szafy i drukarkę. Wszystko cechuje świadome połączenie industrialnego i awangardowego charakteru z nutą domowego spokoju. Tutaj nie można się nudzić! Zaczynając od przestrzennej mozaiki na ścianach, przez spektakularny czarno-biały mural, a kończąc na surowym oświetleniu, które sprawia, że pracownia wygląda wyjątkowo o każdej porze dnia i nocy.

Urok awangardy w aranżacji siedziby firmy

Komport pracy

Przy takich projektach, warto zatrzymać się i dogłębnie przeanalizować komfort przyszłej pracy. Wraz z ciekawymi efektami wizualnymi, wybrane rozwiązania powinny być również funkcjonalne. Tak stało się i w tym przypadku! Zarówno zabieg nieregularnego ułożenia cegieł, jak i dywany rozłożone na terenie pracowni, pozytywnie wpływają na akustykę przestrzeni. W ramach kompleksowego działania, zastosowano również panele akustyczne w rejonie budki telefonicznej i toalety.

Ta realizacja stanowi idealny dowód na to, że dobrze przemyślane wnętrze nie musi oznaczać wielkich wydatków. W szczególności, jeżeli celujemy w industrialne wykończenie, gdzie wykorzystanie deweloperskiej podłogi nie tylko umożliwia oszczędności, ale też zachwyca swoją prostotą.

Jedno jest pewne – w nowej siedzibie firmy mode:lina™ nie zabraknie inspiracji!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza siedziby firmy 

Pracownia: mode:lina
Fot: Patryk Lewiński
Opracowanie: Daniel Podsiedlik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!