Gdański hotel w morskim stylu

Gdański hotel w morskim stylu

Gdański hotel Novotel Marina zyskał nowe, świeże wnętrze. W środku odnajdziemy nowocześnie zaaranżowane lobby, klimatyczny bar i wypoczynkowe pokoje. Za projekt wnętrz odpowiadają architekci pracowni Tremend: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski i Klaudyna Czechowska.

Wakacyjny klimat

Już od progu hotelu można wyczuć wakacyjny klimat jego wnętrz. Kolory morza, plaży, nieba budzą przyjemne skojarzenia i nawiązują do nadmorskiej lokalizacji obiektu. Hotel mieści się w malowniczym Jelitkowie nad Bałtykiem. Z obiektu do wejścia na plażę jest zaledwie kilka kroków. 

Przestrzenie wspólne utrzymane są w stylu eklektycznym, są wyraziste, ale jednocześnie nie przytłaczające, dzięki czemu każdy gość będzie czuł się dobrze i swobodnie. Do strefy wspólnej możemy zaliczyć: lobby, bar Fish&Gin, recepcję oraz sale konferencyjne. 

Gdańskie, morskie wnętrza

Przyroda wokół nas

Z obiektu do wejścia na plażę jest zaledwie kilka kroków. Tło stanowi zielona ściana, która myślami przywołuje łono natury. Obok odnajdziemy wysoko zawieszone lampy, które snują się niczym obłoki. 

Przechodząc do lobby, na pierwszy plan wysuwa się nowoczesność i styl soft loft, w którym to zaaranżowane jest pomieszczenie. Pojawiają się tam zasłony, które  wydzielają poszczególne aneksy. Dzięki pastelowym obiciom kanap i foteli jest tam przytulnie. W przestrzeni lobby znajduje się wiele miejsc do wypoczynku i towarzyskich spotkań: kącik ze stolikami z pni drzew, które przywołują nastrój pikniku nad wodą, aneks w stylu letniego popołudnia w ogrodzie, z rattanowymi fotelami i pufem w kształcie walizki czy też duży wygodny stół z krzesłami i zawieszonymi na łańcuchach fotelami służącymi jako huśtawki, obleganymi przez najmłodszych gości hotelu.   

Gdańskie, morskie wnętrza

Nadmorski klimat

W nadmorski klimat przenosi nas sala śniadaniowa. A to wszystko dzięki zastosowaniu podwójnych siedzisk przy ścianie, które odwółują nas do plażowych koszy. 

W sali dla dzieci również panuje podobny klimat. Tam, zamiana w marynarzy staje się być bardzo łatwa. Ułatwiają do dekoracje w postaci wiszących sieci rybackich czy kinkiety w kształcie obłoczków.

Zobacz galerię zdjęć morskiego wnętrza

Pracownia: Tremend
Fot: Jakub Henke

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!