Styl grecki we wnętrzu

Styl grecki we wnętrzu

Zetknięcie kolorystyki opartych na bieli i niebieskiego w różnych odcieniach (od jasnego błękitu aż po granat) jest charakterystyczną cechą stylu greckiego, który przykuwa uwagę, rozbudza wyobraźnie i potrafi przenieść mieszkańców oraz gości do prawdziwej, greckiej miejscowości.
Konfiguracja strefy wypoczynkowej, inspirowana jest greckim klimatem oraz prostotą. Minimalne detale mają za zadanie zgrać się z całością wnętrza tak, aby w czasie relaksacji czuć komfort, ciepło i spokój.

Greckie odcienie

Żeby dodać błyskotliwości temu miejscu, niektóre dodatki przywołują atmosferę letnich kurortów, a salon utrzymany w jasnej kolorystyce doskonale łączy się z majestatycznym, niebieskim kolorem, który dodaje harmonii temu wnętrzu. Dodatkowo, jak największa ilość światła dziennego idealnie podkreśla grecki klimat. Pokój w stylu greckim jest funkcjonalną przestrzenią, w której nie brakuje miejsca na wypoczynek w komfortowych warunkach. 


Styl grecki we wnętrzu

Kuchnia

W kolejnym pomieszczeniu mamy styczność z kuchnią, na której widok od razu mamy chęć do gotowania. Na środku znajduje się duży, drewniany  blat, który nadaje temu miejscu ruralistycznego klimatu i sprawdza się jako wyspa, przy której powstają  wspólne przyrządzane przez domowników posiłki. Jest on nie tylko wygodny, ale i praktyczny.

Dodatkowo znajdują się w nim wbudowane szafki, które z pewnością przydadzą się do przechowywania akcesoriów kuchennych. Wyraźnym elementem ozdobnym są osadzone nad kuchenką płytki,  z pięknym, śródziemnomorskim wzorem, które nadają miejscu orzeźwienia. W kuchni w stylu greckim nie może zabraknąć jasnych kolorów, a meble idealnie współgrają z drewnianymi półkami, na których znajdują się pojemniki z przyprawami oraz plecione kosze. Świetnie w takim otoczeniu sprawdzają się rośliny, które wprowadzają świeżą nutkę natury i spokoju.

Styl grecki we wnętrzu

Śródziemnomorska aranżacja

Śródziemnomorskie wnętrza definiuje prostota, dlatego ważne jest to, aby nie wplątać do pomieszczeń przesadnie zdobionych mebli. Dlatego jeśli wprowadzamy do naszych domów grecką aranżację, możemy mieć pewność, że tak jak na załączonym projekcie, podczas odpoczynku bądź przebywania w kuchni, będzie nam towarzyszył radosny nastrój. 

Zobacz galerię wnętrza w greckim stylu

Zdjęcia: skleposwietleniow
Opracowanie: Daniel Podsiedlik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!