Nowe wnętrze Filharmonii Opolskiej

Nowe wnętrze Filharmonii Opolskiej

W Filharmonii Opolskiej znajdują się miejsca i pomieszczenia dostępne dla każdego odwiedzającego. Ich funkcjonalność i wygoda to bardzo ważny aspekt, o który zadbała pracownia FABRYK-ART projektując wnętrza przestrzeni użytkowej.

Wnętrza Filharmonii Opolskiej

Filharmonia Opolska to nie tylko scena, na której występują wybitni muzycy. Ta instytucja to również przestrzeń użytkowa, która musi odznaczać się funkcjonalnością. W skład owej przestrzeni wchodzą dwa połączone pomieszczenia, będące poczekalnią dla muzyków czekających na swój występ, pokoje dla artystów, którzy zagoszczą na deskach Filharmonii na dłużej, toalety męskie i damskie dla publiczności, pokój dla matki z dzieckiem oraz klub muzyczny. Cechą szczególną tego projektu jest przede wszystkim umiejętne połączenie aranżacyjne z różnorodnością przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń.

Nowe wnętrze Filharmonii Opolskiej

Oryginalna paleta barw

Architektom zależało na ożywieniu początkowo smutnej przestrzeni, stąd też oryginalna paleta barw, opierająca się na odcieniach ceglanych, morskiej zieleni, jasnym granacie. Kolorystyczne szaleństwo zostało przełamane klasyczną bielą oraz lastrykiem w toaletach i drewnem w poczekalni dla muzyków, a także w pokojach gościnnych.

Nowe wnętrze Filharmonii Opolskiej

Szklane wyzwanie

Najbardziej inspirującym elementem projektowanej przestrzeni w Filharmonii Opolskiej jest przeszklona sala klubowa. To wyzwanie projektowe wymagało od twórców połączenia pewnego rodzaju uniwersalności, która przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom tej przestrzeni z utrzymaniem efektu ekstrawagancji i oryginalności. Szklana surowość została ożywiona miękkimi siedziskami i fotelami tapicerowanymi, kubełkowymi sofami.

Aby odpowiednio dopełnić tą aranżacje zastosowano chłodny odcień koloru niebieskiego. Nawiązuje on do motywu przewodniego w postaci szkła.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza Filharmonii Opolskiej

Projekt: Fabryk-Art Agata Chomiak i Maciej Ferenc
Inwestycja: Filharmonia Opolska
Foto: Mikołaj Dąbrowski
Żródło: AQForm

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!