Nowoczesny dom dla pięcioosobowej rodziny

Nowoczesny dom dla pięcioosobowej rodziny

Dom został zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny. Właścicielom zależało na nowoczesnym, ale zarówno przytulnym wystroju wnętrz. Projektanci z pracowni MIKOŁAJSKAstudio bazowali na naturalnych materiałach, takich jak drewno i kamień. Ponadto obok nich odnajdziemy wykończenia z cegły i szkła. W tej sposób powstało wymarzone wnętrze domu. 

Funkcjonalny układ

Funkcjonalny układ to podstawa przy projetkowaniu domu dla pięcioosobowej rodziny. Wnętrze powinno być komfortowe dla wszystkich domowników.

Dom posiada dwie kondygnację: parner i poddasze. Główne miejsca użytkowe zagospodarowano na pierwszej z nich. Możemy tam wyróżnić część dzienną oraz sypialnianą. 

Serdem domu jest przestronny salon z jadalnią i kuchnią. Bardzo ciekawym rozwiązaniem stało się stworzenie kuchnii, która może być otwarta lub zamknięta. Wszystko dzięki zastosowaniu przesuwnych drzwi z ornamentowego szkła. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. 

Nowoczesny dom dla pięcioosobowej rodziny

Naturalne materiały w roli głównej

We wnętrzu królują naturalne materiały. Wnętrza są wykończone drewnem, kamieniem i cegłą, zestawionymi z rozmaitymi tekstyliami – są tu meble tapicerowane tkaninami i skórą, a także dodatki wprowadzające przytulność, takie jak dywan w salonie czy zasłony w sypialni. Taka różnorodność materiałów i faktur sprawdza się dzięki starannie dobranej kolorystyce. Pomimo, że odcieni jest dużo, wszystkie z nich należą do palety barw ziemi. Świadczy to o tym, że są one naturalne, stonowane i przyjemne dla oka. Ponatdo nawet pokoje dzieci - mimo kolorowym akcentom - wpisują się w styl całego domu. Kolory te zostały zastosowane w jasnej, naturalnej tonacji. Dla spójności pomieszczeń urozmaicono je również drewnem i cegłą.

Nowoczesny dom dla pięcioosobowej rodziny

Komfort przede wszystkim

O dostosowanym komforcie może świadczyć kilka aspektów wnętrza. Pierwszy z nich to stworzenie dwóch łazienek. Dla udogodnień pięcioosobowej rodziny, jedna z nich wyposażona jest w wannę, zaś druga posiada prysznic. Nie sposób nie wspomnieć o strefie relaksu - odnajdziemy w niej saunę, która umili wolny czas domownikom. 

W projekcie domu nie zabrakło również miejsca na oddzielną garderobę oraz pomieszczenie gospodarczę. Dzięki nim utrzymanie porządku i czystości staje się łatwiejsze. 

Komport dostarcza też naturalność i spójność wnętrza. Różnorodne materiały, faktury i kolory tworzą ciepłe, przytulne wnętrze. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nowoczesnego domu dla pięcioosobowej rodziny

Pracownia: MIKOŁAJSKAstudio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!