Aranżacja wnętrza restauracji sushi

Aranżacja wnętrza restauracji sushi

Reorganizacją i przeprojektowaniem wnętrza restauracji sushi zajęli się projektanci z pracownii W+M Architektura. Obecnie miejsce to zachwyca japońskim wystrojem wnętrz.

Kucharze na widoku

Kuchnia to serce każdej restauracji, jest kluczowym pomieszczeniem w każdej jadalnej strefie. W resturacji sushi wyszczególniono to miejsce. Zaraz po wejściu, za białymi norenami zobaczymy kucharzy. Przez cały czas trwania przygotowania posiłku, możemy obserwować ich pracę.

 

Aranżacja wnętrza restauracji sushi

Japoński wystrój

We wnętrzu restauracji Hikari KOI odnajdziemy tradycyjne elementy japońskiego wystroju i klimatu. Do takich komponentów możemy zaliczyć: naturalne materiały, noreny, czyli materiał podzielony na fragmenty pełniący min. funkcję wydzielającą jak i estetyczną w pomieszczeniu, oszczędność formy i detalu. We wnętrzu restauracji sushi nie mogło zabraknąć origami - odnajedziemy je w wersji papierowej pod sufitem. Przedstawiają ryby, a dokładnie karpie KOI, które występują w tym wnętrzu w kilku odsłonach.

Aranżacja wnętrza restauracji sushi

Dostosowany układ wnętrza

W tym wnętrzu wszystko znajduje się na swoim miejscu. Już od wejścia, przechodząc przez symboliczną drewnianą bramę, goście są witani przy stanowisku kelnerskim. Strefa wejściowa wydzielona została drewnianą, ażurową przegrodą, która razem z żaluzjami od strony ulicy rzuca ciekawy światłocień do wnętrz lokalu. Przechodząc koło lady ze świeżymi produktami, już kawałek dalej, klienci mogą podziwiać żywe ryby w dużym akwarium umilającym czas odwiedzającym i pracownikom.

Proste formy i naturalne materiały króluję we wnętrzu restauracji Hikari KOI. Zadbano też o środowisko, bowiem duża część mebli została odnowiona i dostosowana do nowego wystroju. Kilka elementów zostało w oryginalnej, zastałej formie - jak podłoga i sufit. Dzięki takim rozwiązaniom budżet całej inwestycji nie przerósł właścicieli restauracji.

Uwagę zwracają zaprojektowane przez architektów proste lampy z drewna i pergaminu, dodające klimatu po zmierzchu. Razem z innymi detalami, wieszakami i uchwytami z pozoru niewidocznymi, dopełniają doskonale całość wystroju wnętrza.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji sushi

Projekt: W + M Architektura | Architekt Witomił Mendel
Zdjęcia: Dariusz Majgier

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!