Wnętrze domu studenckiego

Wnętrze domu studenckiego

Wnętrze domu studenckiego zyskało koloryt i energię. Student Depot w Łodzi to drugi z obiektów tej sieci, którego wnętrza zaprojektowało studio MIXD. 

Studenckie życie

Upiększonym wnętrzem pod studenckie życie może cieszyć się dom studencki - Student Depot w Łodzi. Odnajdziemy w nim 267 jedno- i dwuosobowych pokoi z aneksami kuchennymi i szybkim Internetem oraz strefy wspólne. Inspiracją do aranżacji tego wnętrza stały się pasje młodych ludzi, sposób spędzania wolnego czasu oraz trendy i moda. 

Wnętrze domu studenckiego

Wnętrza pełne koloru

Kreatywna zabawa wzorami i strukturami nadaje charakter przestrzeniom. Za źródła wzorniczych inspiracji posłużyły m. in. łódzki przemysł tekstylny i oranżeria w łódzkim ogrodzie botanicznym. Dlatego też nie sposób nie zauważyć we wnętrzu bogactwa różnych wzorów i kolorów. 

„Projektując wnętrza kolejnego już obiektu Student Depot zachowaliśmy się trochę jak muzycy jazzowi, którzy grają ten sam motyw muzyczny, ale wzbogacają go i obudowują zupełnie nowymi solówkami. Nadal przewodnie były kolor, dynamika i energia Student Depot, ale wyraziliśmy je korzystając z innego zestawu estetycznych środków wyrazu.” – opisuje pracę nad łódzkim akademikiem Piotr Kalinowski.

Wnętrze domu studenckiego

Charakterystyczne elementy

Lokalnych nawiązań, podanych w bardzo subtelny sposób jest tu sporo. Odnajdziemy charakterystyczne krzesła patyczaki - które są modne i wygodne. W strefie chillout nie mogło zabraknąć zieleni i roślin. Są nawiązaniem do botanicznych przestrzeni, które uspokajają i wprowadzają relaksacyjny nastrój. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu studenckiego

Design team: Paweł Panek, Alicja Dziedziela, Katarzyna Stasina, Anna Stachi, Małgorzata Trelińska, Anna Kosecka, Martina Mirecki
Powierzchnia ogółem: 423 m2
Firma fit-out: Reesco
Data realizacji: 2020

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!