Jak wybrać nową sofę?

Jak wybrać nową sofę?

Sofa stanowi centralne miejsce w salonie. Odpowiada za odpoczynek, spędzenie wolnego czasu czy spotkania z przyjaciółmi. Jak więc wybrać idealną sofę do swojego wnętrza?  Powinna być wygodna, praktyczna i stylowa!

Preferencje

Przed wyborem nowej sofy, należy przysiąść na starej i zastanowić się:
•  co w niej lubimy?
•  co nam przeszkadza?
•  co chcielibyśmy zmienić?
•  czy jest za mała/za duża?
•  czy spełnia nasze oczekiwania?
•  jakie cechy sofy sobie cenisz?

Jeśli poznasz odpowiedzi na powyższe pytania - wybór nowej sofy będzie łatwiejszy!

Fukcjonalność sofy

Sofa powinna być dobrana pod nas tryb życia. To czy jesteśmy małą czy dużą rodziną ma ogromne znaczenie. Sofa powinna pomieścić wszystkich domowników, a może nawet dodatkowych gości. Zastanów się jak wyglądają Twoje wieczory czy weekendy. Spędzasz je samotnie, a może z rodziną lub przyjaciółmi? Zadbaj o to, by każdy znalazł swoje miejsce na nowej sofie.

Ponadto ważnym aspektem jest posiadanie zwierząt. Jeśli są one częscią Twojej domowej rodziny, najlepszym wyborem będzie sofa z powłoką „easy-care”, która zapobiega powstawaniu plam i ułatwia czyszczenie.

Jak wybrać nową sofę?

Przestronność wnętrza

Niewątpliwie głównym wyznacznikiem wielkości nowej sofy jest dostępność miejsca we wnętrzu. 

Wskazówka: przed zakupem wybranej sofy zaznacz jej wymiary na podłodze za pomocą taśmy klejącej – w ten sposób zorientujesz się, czy ma odpowiedni rozmiar. Zwróć też uwagę na wysokość. Sofa z niskim oparciem lepiej sprawdzi się w niewysokim pomieszczeniu, a nawet wywoła złudzenie optyczne, że jest ono wyższe.

Sofa z funkcją spania

Model rozkładany to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie masz gościnnej sypialni – w mgnieniu oka zamieni się w wygodne łóżko. Taki rodzaj sofy świetnie sprawdzi się także na co dzień, jeśli chcesz potraktować ją jako alternatywę dla łóżka. Dzienne drzemki na sofie to również wygodne rozwiązanie w cięższe dni. 

Jak wybrać nową sofę?

Żródło: westwing

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!