Minimalizm i ponadczasowość we wnętrzu

Minimalizm i ponadczasowość we wnętrzu

Minimalizm we wnętrzu cieszy się coraz większą popularnością. Ponadto dzięki zastosowaniu go, aranżacje wnętrza są ponadczasowe. Prostota i funkcjonalność to aspekty, które idą w parze z minimalizmem. 

Estetycznie i funkcjonalnie

Estetycznie i funkcjonalnie - mowa o 150-metrowym domie, który zlokalizowany jest nad Jeziorakiem. Wnętrze składa się z 9 pomieszczeń: salonu z kuchnią, sypialni z garderobą, dwóch łazienek, gabinetu do pracy, pokoju dziecięcego, korytarza oraz wiatrołapu.

W aranżacji tego wnętrza ponadczasowość gra pierwsze skrzypce. Odnajdziemy w niej stonowane palety barw, które zawsze będą w trendach. Mowa o bieli, odcieniach szarości oraz graficie. Elementy dekoracyjne w kolorze czerni są nowoczesnym przełamaniem kolorytu wnętrza i podkreślają jego charakter.

Minimalistyczna ponadczasowość wnętrza

Nowoczesne oświetlenie

Mianem nowoczesnego oświetlenia możemy nazwać oświetlenie szynoprzewodowe. Takie rozwiązanie zastosowano w ponadczasowym wnętrzu domu. Połączono tutaj estetykę z funkcjonalnością oraz ekonomicznością. Szynoprzewodowe lampy doskonale oświetlają przestrzenie. Ponadto umożliwiają regulacje punktów świetlnych, co dodatkowo przemawia za ich praktycznością użycia. 

Minimalizm i ponadczasowość we wnętrzu

Trójwymiarowe zdobienia

O spójność tego projektu dbają trójwymiarowe zdobienia, które znaleźć można na płytkach ceramicznych w łazience, tapecie w sypialni i pokoju dziecięcym, a także nowoczesnych płytach heksagonalnych, zdobiących jedną ze ścian w salonie. Ten powtarzający się w całym domu element dekoracyjny to ozdoba tyleż designerska, co minimalistycznie nowoczesna.

Minimalizm i ponadczasowość we wnętrzu

Praktyczne rozwiązania

Kolejnym funkcjonalnym rozwiązaniem we wnętrzu jest wydzielenie korytarzowej przestrzeni poprzez zastosowanie drewnianej ściany z lameli. Pomiędzy nimi ulokowano lustro, które nie tylko optycznie powiększa przestrzeń pomieszczenia, ale i również jest praktycznym elementem użytkowym, przy wybieraniu codziennych stylizacji. 

Minimalizm i ponadczasowość we wnętrzu

Zobacz galerię zdjęć minimalistycznego i ponadczasowego wnętrza domu

Design: Studio Projekt- Estera i Robert Sosnowscy
Oświetlenie, materiał: AQForm
Zdjęcia: Studio Projekt
Fot: Fotomofito

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Eliza 2023-03-15 18:24:16

U mnie w domu nie dzieje się zbyt wiele, jeśli chodzi o przedmioty, meble itp. Ale główną rolę gra czerwona cegła z ceglanego renesansu i nie chcę jej niczym zasłaniać. Stawiam na kwiaty, drewno i ramki ze zdjęciami

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!