Aranżacja portugalskiego wnętrza

Aranżacja portugalskiego wnętrza

Dwupoziomowe mieszkanie, które przeszło metamofrozę wnętrza znajduje się w Portugalii, w mieście Porto. Głównym celem odnowy wnętrza było jego doświetlenie. 

Portugalskie budynki

Przepiękne miasto Porto słynie z gęstej zabudowy, która jest pełna kolorów. Właśnie tam ulokowane jest mieszkanie, które weźmiemy pod lupę. Znajduje się przy ulicy Rua de Restauração, której początki sięgają aż XIX wieku, kiedy to zbudowane zostały na niej wspaniałe kamienice mieszczańskie, niegdyś uważane za najbardziej luksusowe domy w mieście.

Aranżacja portugalskiego wnętrza

Otwarcie przestrzeni

Sposobem, aby wpuścić swiatło do wnętrza i rozświetlić je jest otwarcie przestrzeni. Zamknięte, małe pomieszczenia ograniczają rozprzestrzenianie się światła. W myśl tych przekonań powstała nowa kuchnia w postaci otwartej wyspy, która roztwiera się na salon. Jasne meble i ściany dodatkowo ożywiają przestrzeń. Pomieszczenia posiadają wszystkie niezbędne elementy stref. Odnajdziemy nową szafe wejściową, wysokie szafki kuchenne oraz niestrukturalny "słup", którego istnienie narzuca infrastruktura budynku. Aby jednak uniknąć ograniczeń z powodu jego istnienia, znalezniono idealne rozwiązanie, które nie tylko wizualnie go pomniejsza ale również potęguje efekt odbicia światła. Są to lustra, które użyto po bokach słupa. Niewtpliwie spełniają one swoją rolę. 

Aranżacja portugalskiego wnętrza

Salonowe sklepienie

Sufit zagospodarowano w sposób niekonwencjonalny, wkomponowując nowoczesną interpretację klasycznego sklepienia kolebkowego w nową ornamentykę sufitu. Główną role odgrywa tam oświetlenie, które podkreśla jego geometrię i dodatkowo oświetla przestrzeń salonu. Wygodny odpoczynek z możliwością podziwniania piękna wnętrza stanowi kwitesencję aranżacji.

Aranżacja portugalskiego wnętrza

Gościnna łazienka

Łazienka dla gości zyskała nowy wizerunek dzięki wprowadzeniu takich elementów, jak duże lustro w kształcie łuku i kafelki o dynamicznym wzorze. W ten sposób udało się wizualnie powiększyć tą przestrzeń, wprowadzając także do niej interpretację kontekstu historycznego.

W pozostałych pomieszczeniach wprowadzone zostały nowe materiały i meble specjalnie zaprojektowane do tego projektu, takie jak sekretarzyk na werandzie, które uzupełniły przestrzeń, przynosząc komfort użytkowania właścicielom mieszkania.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji portugalskiego wnętrza

Pracownia: KEMA studio
Lokalizacja: Porto, Portugal
Realizacja: 2020
Powierzchnia: 104 m2
Fot: Eliza Borkowska - KEMA studio


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!