Jak zaaranżować poddasze?

Jak zaaranżować poddasze?

Poddasze jest przestrzenią niemal doskonałą, a posiadanie mieszkania w takim miejscu oznacza spełnienie marzeń wielu osób. Aranżacja wnętrz, które mają oryginalny i klimatyczny wygląd nadany przez widoczne elementy konstrukcyjne budynku - skosy czy części więźby dachowej – pozwala puścić wodze fantazji i wykreować nie tylko piękną, ale i funkcjonalną przestrzeń idealną do życia. Poznaj trzy intrygujące aranżacje.

Poddasze w kamienicy - styl industrialny

Dzisiaj nowoczesne wnętrza industrialne nie skrywają się już tylko w starych, opuszczonych fabrykach i halach poprzemysłowych. W stylu luksusowego loftu z elementami rustykalnymi zostało urządzone na przykład mieszkanie na poddaszu dwustuletniej kamienicy, która znajduje się w pobliżu Starego Rynku w Bydgoszczy. Architekci z meinDESIGN podkreślili loftowe wnętrza oryginalnymi ceglanymi, odkrytymi ścianami, a także drewnianymi słupami i starym belkowaniem. Uwagę przykuwają również meble – czarne, grafitowe z delikatnym przełamaniem przez jaśniejsze akcenty oraz miedziane i drewniane dodatki. Całość tworzy przestrzeń absolutnie nowoczesną, stylową i niezwykle harmonijną.  

Jak zaaranżować poddasze?

Pracownia: meinDESIGN

Poddasze w stylu rustykalnym

Wnętrza w stylu rustykalnym są przytulne, ciepłe i budzą wyjątkowo pozytywne skojarzenia. Ich aranżacje są inspirowane drewnianymi, wiejskimi chatami oraz naturą. Poddasze w stylu rustykalnym powinno eksponować naturalne drewno. Pomocna będzie tutaj więźba dachowa. Ściany i skosy warto pomalować na biało, zaakcentować drewniane belki, a podłogi również wyłożyć drewnianymi deskami. We wnętrzach powinny dominować kolory ziemi. Idealne będą wszelkie brązy, zielenie, beże, szarości, a także biel i czerń. Nie wolno też zapomnieć o naturalnych materiałach takich, jak: len, koronki, wełna czy skóry (naturalne i sztuczne). Idealne są dodatki w postaci ciepłych pledów, wiklinowych koszy czy ceramicznych i drewnianych naczyń oraz żywych roślin i ziół.

Jak zaaranżować poddasze?

Pracownia: Węgiełek Architekci Wnętrz

Nowoczesne poddasze w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny - tu mniej oznacza więcej i łączy się z luksusem oraz wygodą zamkniętymi w niepowtarzalnej przestrzeni eleganckiego poddasza, które stworzyli architekci z MONOstudio. Minimalizm jest filozofią eliminującą w życiu to, co jest zbędne. Patrząc na tę aranżację poddasza w stylu minimalistycznym można zauważyć, że projektanci uwolnili przestrzeń od nadmiaru przedmiotów. Wszystko, co znajduje się w apartamencie jest niezbędne. A dodatki i ozdoby stanowią konieczne minimum, które jest dookreśleniem całości.

Jak zaaranżować poddasze?

Pracownia: MONOstudio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!